WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Oto najszybsza wymiana kół w historii Formuły 1

Każdy zapewne marzy, żeby wymiana opon u wulkanizatora trwała zaledwie tyle, ale takie przyjemności są zarezerwowane wyłącznie dla kierowców Formuły 1. Podczas ostatniego Grand Prix Wielkiej Brytanii kierowca Pierre Gasly może i nie zdobył podium, ale jego zespół Aston Martin Red Bull Racing zapisał się na kartach historii, jako wykonawcy najszybszej wymiany kół w historii Formuły 1. 

Czytaj też: Wsadzenie silnika F1 do samochodu drogowego jest trudne

Każdy zjazd do pitstopu na profesjonalnych wyścigach jest fenomenalnym pokazem tego, jak wyćwiczone ruchy, świetna koordynacja i bezbłędna praca zespołowa przekłada się bezpośrednio na czas, jaki kierowca musi poświęcić na wymianę opon. W zeszły weekend padł właśnie nowy rekord światowy za sprawą zespołu Aston Martin Red Bull Racing, który przeprowadził całą procedurę w zaledwie 1,91 sekundy.

W tak krótkim czasie kierowany przez Gasliego RB15 otrzymał nowy zestaw kół, nawet nie wiedząc, że miało to miejsce w zabójczo rekordowym czasie. Tym samym rekord z 2016 roku ekipy Williamsa został pobity o zaledwie jedną setną sekundy.

Czytaj też: Przygazówa McLarenem Senna GTR 2020 może wystraszyć

Źródło: Road and Track