WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Oto owoc współpracy Mercedes-AMG i Cigarette Racing

Impreza Miami International Boat Show okazała się idealnym momentem na zaprezentowanie owocu współpracy pomiędzy firmą Mercedes-AMG i Cigarette Racing. Nie liczcie jednak na jakiś fenomenalny samochód, bo nowość dotyczy tegorocznej wersji łodzi Cigarette Racing 41′ AMG Carbon Edition. 

Obecność Mercedes-AMG nie jest oczywiście przypadkiem, bo ta łódź została zainspirowana samochodem 4-drzwiowym coupe AMG GT, czyli szybkim, choć nadal klasycznym autem rodzinnym. Jednak Cigarette Racing 41′ AMG Carbon Edition może występować zamiennie ze słowem „ogromna moc”, bo na jej pokładzie znalazły się cztery zaburtowe silniki Mercury Racing o mocy 400 koni mechanicznych każdy, które przekładają się na zawrotne 1600 KM. To z kolei przekłada się na możliwość rozwinięcia prędkości 133 km/h.

Wszystko dzięki połączeniu tych silników ze stosunkowo lekką, laminowaną ramą o wielowarstwowej strukturze z wszechobecnym włóknem węglowym. To buduje nawet pokład, ster, podsufitkę i taras, co pozwoliło na zmniejszenie masy o 226,8 kg w porównaniu z Cigarette 2017 GT R. Na pokładzie znalazło się miejsce dla 20 pasażerów, choć tylko przy maksymalnie 8 Cigarette Racing 41′ AMG Carbon Edition jest w stanie rozpędzić się do 133 km/h. Kokpit uzupełniają trzy 17-calowe monitory HD Garmin z obsługą praktycznie każdego elementu na pokładzie.

Zarówno Cigarette Racing 41′ AMG Carbon Edition, jak i towarzyszący jej samochód AMG GT są obecnie wystawione na sprzedaż, a samą łódź firma potraktuje pewnie za koncepcyjny projekt.

Czytaj też: Ten 229-metrowy megajacht Valkyrie będzie największym na świecie

Źródło: New Atlas