Serwis Videocardz podzielił się ze światem naprawdę ciekawymi grafikami, które pochodzą podobno od firmy ASUS. Ta wzięła sobie na cel obszerne porównanie swoich topowych płyt głównych z ofertą konkurencji w podobnym segmencie cenowym… i wszystko się zaczęło. 

Czytaj też: Pierwszy na świecie SSD na M.2 chłodzony wodą… bez wsparcia PCIe 4.0

Mowa dokładnie o porównania względem płyt głównych MSI oraz Gigabyte, a więc mamy do czynienia z trójką największych graczy na rynku płyt głównych. A przynajmniej z jednymi z największych. Videocardz (via El Chapuzac Informatico) twierdzi, że wszystkie poniższe slajdy z prezentacji pochodzą od ASUSa, więc zaliczają się do materiałów promocyjnych.

To z kolei powinno nam od razu zapalić czerwoną lampkę i poddać wszelkie informacje w wątpliwość i choć sugeruję to w przypadku wyników testów (m.in. osiąganej temperatury), to ASUS nie naciągał prawdy w przypadku porównania poszczególnych płyt face-to-face. Zmanipulować danych technicznych przecież nikt nie może.

Wróćmy jednak do głównej części historii, bo prezentacja ASUSa jasno wskazuje na liczne braki w modelach konkurencji, kiedy porównujemy je z modelami płyt głównych w jego ofercie. Doszło nawet do tego, że MSI wraz z Gigabyte poprosiło AMD, aby zajęło się tą sprawą. Gigant skontaktował się następnie z ASUSem „sugerując”, że byłoby miło, gdyby te porównania zniknęły z sieci (stąd też nie mogę potwierdzić, czy są prawdziwe), więc zniknęły… aby następnie pojawić się w serwisach technologicznych. Tak czy inaczej – zapraszam do lektury:

Czytaj też: Test zestawu słuchawkowego ASUS ROG Strix Fusion 700

Źródło: Videocardz

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej