WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Oto porównania od ASUSa, których nie powinieneś zobaczyć (według AMD)

Oto porównania od ASUSa, których nie powinieneś zobaczyć (według AMD)

Serwis Videocardz podzielił się ze światem naprawdę ciekawymi grafikami, które pochodzą podobno od firmy ASUS. Ta wzięła sobie na cel obszerne porównanie swoich topowych płyt głównych z ofertą konkurencji w podobnym segmencie cenowym… i wszystko się zaczęło. 

Czytaj też: Pierwszy na świecie SSD na M.2 chłodzony wodą… bez wsparcia PCIe 4.0

Mowa dokładnie o porównania względem płyt głównych MSI oraz Gigabyte, a więc mamy do czynienia z trójką największych graczy na rynku płyt głównych. A przynajmniej z jednymi z największych. Videocardz (via El Chapuzac Informatico) twierdzi, że wszystkie poniższe slajdy z prezentacji pochodzą od ASUSa, więc zaliczają się do materiałów promocyjnych.

To z kolei powinno nam od razu zapalić czerwoną lampkę i poddać wszelkie informacje w wątpliwość i choć sugeruję to w przypadku wyników testów (m.in. osiąganej temperatury), to ASUS nie naciągał prawdy w przypadku porównania poszczególnych płyt face-to-face. Zmanipulować danych technicznych przecież nikt nie może.

Wróćmy jednak do głównej części historii, bo prezentacja ASUSa jasno wskazuje na liczne braki w modelach konkurencji, kiedy porównujemy je z modelami płyt głównych w jego ofercie. Doszło nawet do tego, że MSI wraz z Gigabyte poprosiło AMD, aby zajęło się tą sprawą. Gigant skontaktował się następnie z ASUSem „sugerując”, że byłoby miło, gdyby te porównania zniknęły z sieci (stąd też nie mogę potwierdzić, czy są prawdziwe), więc zniknęły… aby następnie pojawić się w serwisach technologicznych. Tak czy inaczej – zapraszam do lektury:

Czytaj też: Test zestawu słuchawkowego ASUS ROG Strix Fusion 700

Źródło: Videocardz