WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Oto Ripper ATV – niewielki quad do wiejskich terenów

Trudno powiedzieć, czym tak naprawdę jest Ripper ATV, ale jeśli uruchomimy wyobraźnię, to połączenie wózka golfowego z quadem wyda się chyba najlepszym określeniem. Jego producent jest z kolei trochę, jak firma Electronic Arts – ważną część wyposażenia trzeba dokupić w formie dodatku. 

Czytaj też: Ktoś chętny na zakup samochodu F1 Williams FW07 z 1981 roku?

Za projekt i produkcje Ripper ATV odpowiada Rogue10 z siedzibą w Nebrasce.Ta zdecydowała, że prosząca się wręcz o elektryczny napęd konstrukcja o wymiarach 132,1 x 118,1 x 76,7 centymetrów i wadze 96 kilogramów poradzi sobie z benzynowym silnikiem GX160 Hondy o pojemności 163 centymetrów sześciennych, które wyciskają na prostej 16 km/h.

Taka dziwaczna konstrukcja niesie za sobą wady i zalety, a wśród tych drugich znajdziemy np. możliwość prostego transportu Ripper ATV w tylnej części samochodu. Producent wskazuje nawet, że to idealny pojazd do tego, aby zrobić sobie obchód dookoła pól uprawnych albo dojechać nad jezioro po zaparkowaniu SUVa na oddalonym parkingu.

Chociaż Ripper ATV nie posiada siedzenia, to zamiast stać, klient może sobie dokupić niewielki fotelik, ale chyba to niezbyt funkcjonalny dodatek. Całość w tym wyjątkowym projekcie dopełnia bagażnik na przodzie i tyle, niezależne zawieszenie przednie z regulowanymi amortyzatorami oraz wyłącznik w formie paska na nadgarstek. Jeśli jesteś zainteresowany kupnem Ripper ATV, to przygotuj się na wydanie 13240 złotych.

Czytaj też: To już koniec „Garbusa” od Volkswagena

Źródło: New Atlas