WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Oto słuchawki do rzeczywistości rozszerzonej

Australijska firma BG Audio na Kickstarterze postanowiła zaprezentować coś nowatorskiego – Agumented Audio, a więc słuchawki do rzeczywistości rozszerzonej, które łączą cechy prywatnego odsłuchu w słuchawkach z jednoczesną możliwością podzielenia się ulubionymi utworami, jak z głośnika Bluetooth.

Czytaj też: ResQ to nowa aplikacja, która uratuje jedzenie

Projektu nie sposób lepiej opisać, niż za pomocą samego oświadczenia BG Audio:

Nadszedł czas, aby połączyć się ponownie i połączyć nasze doświadczenia audio.

Brzmi ciekawie… ale doświadczenie jest prostsze, niż możecie się spodziewać. Mowa bowiem o dwóch elementach układanki – aplikacji towarzyszącej oraz słuchawek z aktywną redukcją szumów. Te będą wyposażone w przetworniki o średnicy 57 mm (z obiecanym dźwiękiem studyjnym), wbudowanym mikrofonem i łącznością Bluetooth 5.0, która obsługuje kodek LDAC, dbając o strumieniowe przesyłanie dźwięku ze źródła muzycznego. Żywotność słuchawek na jednym ładowaniu ma ponadto wynosić do 30 godzin.

Ten duet sprawia, że użytkownicy tych samych słuchawek mogą po prostu przesyłać do siebie aktualne utwory w czasie rzeczywistym. Przydatne? Sami oceńcie, bo ceny za Agumented Audio zaczynają się od około 420 złotych, które mają urosnąć do 840 po wejściu do sprzedaży detalicznej. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, szacuje się, że wysyłka rozpocznie się w listopadzie.

https://www.kickstarter.com/projects/bgaudio/augmented-audio-networked-headphones?ref=video

Czytaj też: Z zestawem Argon Transform każdy kask stanie się inteligenty

Źródło: New Atlas, Kickstarter