WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Z zestawem Argon Transform każdy kask stanie się inteligenty

Singapurski startup Whyre zawitał na Indiegogo ze swoim zestawem Argon Transform, który sprawia, że ​​każdy kask motocyklowy staje się inteligentny. Nie wierzycie? Spójrzcie sami.

Czytaj też: Baterie Powerchip od XNRGI zapowiadają się na rewolucje

Same inteligentne kaski motocyklowe nie są nowością, ale i tak każdy kolejny jest ciekawy, bo posuwa cały rynek naprzód. Jednak zestawów, które z głupich kasków robią inteligentne nie widzie się za często… i w sumie nic dziwnego, patrząc na to, że nawet na promocji kosztują te 400 dolców.

Argon Transform zapewnia jednak wiele, a mianowicie dwa moduły do przyczepienia na kask z ochroną IP65, na które składa się kamera z baterią (ten moduł leci na tył) oraz wyświetlacz do przyczepienia na wizjer, który zapewnia wyświetlacz typu head-up. Innymi słowy, coś w stylu HUDu z gry. Za sterowanie w czasie jazdy odpowiada z kolei kontroler do przymocowania na kierownicę.

Finalnie Argon Transform zapewnia nam kamerę tylną, informacje na temat naszej prędkości z podpowiedziami nawigacyjnymi oraz informacjami o drodze zaczerpniętymi z bazy danych. Nic dziwnego, patrząc na moduł GPS i łączność Bluetooth z myślą o naszym smartfonie. Jeśli jesteście zainteresowani, to teraz zgarniecie go na Indiegogo za 399$, o ile zbiórka okaże się udana.

Czytaj też: Elektryczny 217-konny Hades zachwyca minimalistycznym podejściem

Źródło: Indiegogo, New Atlas