WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Oto solarny stolik Ebord do bezprzewodowego ładowania

W dzisiejszych czasach coraz więcej telefonów i urządzeń można ładować bezprzewodowo, ale zwykle wymaga to użycia podstawki… która nadal potrzebuje wtyczki. Teraz jednak hiszpański start-up Proton New Energy Future zaprezentował coś fenomenalnego – Ebord (Ebörd), inteligentny stół z bezprzewodową ładowarką wbudowaną w całą powierzchnię, która  pozwala na ładowanie wielu urządzeń jednocześnie. Co więcej, jest napędzana energią słoneczną!

Czytaj też: Wojskowy Scarabee od Arquus chwali się jazdą bokiem

Z blatem z ciemnego szkła i metalową ramą, Ebord wygląda jak każde inne nowoczesne wyposażenie w stylu tego z asortymentu Ikea, ale pod maską kryje się sporo przyzwoitej technologii. Inne meble z wbudowanymi bezprzewodowymi powierzchniami ładującymi zwykle składają się z jednej lub dwóch cewek ładujących, co oznacza, że ​​musisz odłożyć urządzenie na określone miejsce. Ale Ebord ma ponad 50 cewek, dzięki czemu użytkownicy mogą ładować do czterech urządzeń w dowolnym miejscu na górze.

Ebord korzysta z platformy ładowania Qi, co oznacza, że ​​powinna współpracować z ostatnimi generacjami iPhone’ów i Samsung Galaxies, a także z Google Pixel 3 i 3 XL oraz flagowymi telefonami Sony, Nokia, LG i innych. Oczywiście nic nie stanie na przeszkodzie, żeby podładować zgodne smartwatche, tablety, słuchawki douszne i inne urządzenia również używają standardu Qi. W przypadku urządzeń, które nie są bezpośrednio obsługiwane, stolik zawiera dwa adaptery.

Zgodnie z tematem bezprzewodowym Ebord nie podłącza się do samego gniazdka ściennego. Zamiast tego powierzchnia stołu jest fotowoltaiczna, z cienkim panelem foliowym, który nasiąka światłem słonecznym, a energię przechowuje w akumulatorze 10 Ah. Firma twierdzi, że posiada patent na membranę zbudowaną z białka pochodzącego z bakterii morskich, co, jak twierdzi, zwiększa wydajność modułów słonecznych o 60 procent w warunkach słabego oświetlenia. Ba! Ma nawet absorbować sztuczne światło.

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, żeby z tego stolika korzystać tak, jak z normalnego, stąd też jego wodoodporność. Nie zabraknie też modeli premium – jeden z systemem podświetlenia LED, a drugi głośnikiem Bluetooth. Firma Proton obecnie finansuje Ebord na Indiegogo, gdzie ten zaliczył już swój cel w wysokości 20000 USD, pozostawiając 18 dni w kampanii. W nim zgarniecie stolik za 450$, lub 570$, jeśli interesuje Was jeden z modeli premium. Później cena wzrośnie o 40%, a wysyłka jest planowana na listopad.

Czytaj też: Galaxy A90 może trafić do sprzedaży pod inną nazwą

Źródło: New Atlas, Proton