WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Oto Volkswagen Golf R 2021 w pełnej okazałości

Oto pierwszy raz, kiedy mamy okazję rzucić okiem na nowego Golfa w wersji R na 2021 rok od Volkswagena bez ani grama kamuflażu.

Jeśli mowa o Golfach Mk8, czyli tych obecnej generacji, to VW realizuje śmiały plan oswajania rynku ze swoimi nowymi, ulepszonymi hatchbackami. Ten pierwszy zadebiutował w październiku 2019 roku i wtedy jeszcze firma podzieliła się informacjami o jego znacznie wydajniejszych wersjach. Jedną z nich jest Golf R, którego zdjęcia w pełnej okazałości właśnie do nas trafiły (dzięki Motor1).

Wiemy, że to model R na podstawie wcześniejszych zdjęć w kamuflażu, a dokładniej mówiąc, obecności czterech poczwórnych końcówek układu wydechowego obok dyfuzora. Nie zabrakło też solidnych hamulców, ale w tym prototypie wyjątkowy jest sam przedni zderzak – znacznie bardziej agresywny.

Wcześniejsze przecieki wspominały, że Golf R 2021 będzie oferował moc 329 KM, czyli o 41 KM więcej w porównaniu do jego poprzednika. Napędzi go turbodoładowany silnik, przekazujący wspomnianą moc na cztery koła za pośrednictwem dwusprzegłowej skrzyni biegów. Na premierę przyjdzie nam jednak jeszcze długo poczekać.