WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Wyścig AMG A45 S z Golfem R, Audi RS3 i BMW M2 na mokrej prostej

Który z tych kompaktowych luksusowych hatchbacków o sportowych zacięciach okaże się najszybszy w pojedynku na mokrej nawierzchni?

Tym razem na torze spotkało się Audi RS3, Volkswagen Golf R, Mercedes-AMG A45 S i BMW M2 Competition. Faworytem jest tutaj oczywiście ten ostatni element, a więc BMW M, choć konkurencja wcale nie jest aż tak słaba.

Volkswagen Golf R jest napędzany turbodoładowanym 2,0-litrowym rzędowym 4-cylindrowym silnikiem, który wytwarza szacunkową moc 300 koni mechanicznych. Ta jednostka współpracuje z 7-biegową dwusprzęgłową automatyczną skrzynią biegów, która kieruje moc na wszystkie koła.

Audi RS 3 z kolei napędza turbodoładowana R5, wytwarzająca 400 koni mechanicznych i dźwięk, który można pomylić z silnikiem V10. Imponujący jest również Mercedes-AMG A45 S, który czerpie swoje osiągi z 2,0-litrowego turbodoładowanego 4-cylindrowego silnika rzędowego o mocy 421 koni mechanicznych.

Właśnie tak – to najmocniejszy silnik R4 w samochodach produkcyjnych. co czyni go najmocniejszym 4-cylindrowym silnikiem w samochodzie produkcyjnym. Całość dopełnia automat z napędem na cztery koła w technologii 4Matic.