WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Oto zdecydowanie najpotężniejszy na świecie laptop i to do kupienia

Możemy się chwalić, czego tam nasz PCet nie ma, ale od czasu do czasu warto ściągnąć czapkę z głowy przy niesamowitych wręcz laptopach, których stworzenie jest wyzwaniem. Zwłaszcza jeśli w grę wchodzi najpotężniejszy na świecie laptop, jakiego właśnie ogłosił Asus we współpracy z NVIDIA podczas IFA 2019. 

Czytaj też: Oficjalna premiera Sony Xperia 5

Mowa o modelu dla naprawdę wymagających i to „razy dwa”. Poznajcie ProArt StudioBook One, którego można wyposażyć w topowe komponenty, jak np. mobilną wersję karty graficznej Quadro RTX 6000 z całymi 24 GB pamięci VRAM GDDR6. Więcej o tej karcie dla profesjonalistów przeczytacie tutaj i warto tylko powiedzieć, że propozycja Asusa jest pierwszą z tak wydajną kartą graficzną do kupienia.

Jednak GPU nie jest wszystkim, dlatego też ProArt StudioBook One oferuje mobilny procesor centralny Intel Core i9 o taktowaniu 2,4 GHz na wszystkich ośmiu rdzeniach. Kwestię pamięci dopełnia 32 GB mobilnych wariantów DDR4, 1 TB pamięci masowej SSD, a w przypadku ekranu postawiono na 15,6-calowy wyświetlacz 4K.

Co ciekawe, najbardziej energochłonne (rozgrzewające się) komponenty Asus przeniósł na górną pokrywę, aby zwyczajnie nie przegrzewały się zbytnio. Ciepło jest odprowadzane z boków wyświetlacza i jeśli myślicie, że poczujecie powiew tego ciepła z RTX 6000 i Core i9 za kilka tysięcy, to muszę Was zmartwić. Cena ProBook ArtBook One, nie została ujawniona, ale z pewnością pójdzie w dziesiątki tysięcy złotych.

Czytaj też: Ghost of Tsushima powraca – lista gier Sony na Tokyo Game Show 2019

Źródło: New Atlas