Otwarcie kin jeszcze w lutym! Data otwarcia i nowe zasady

koronawirus, koronawirus przemysł filmowy, serwicy VOD, NEtflix, platformy streamingowe, koronawirus zamknięte kina, kryzys kinowy,

Czekacie na powrót do kina? Ministerstwo Kultury ogłosiło dzisiaj, że na sale kinowe będziemy mogli wrócić już 12 lutego. Dodatkowo ogłoszono nowe zasady, których będzie trzeba przestrzegać.

Otwarcie kin 12 lutego

Rząd podjął decyzję o kolejnym luzowaniu obostrzeń, a Ministerstwo Kultury ogłosiło, że 12 lutego kina będą mogły ponownie otworzyć swoje podwoje. Mamy nadzieję, że faktycznie uda się to zrobić. Wcześniej była mowa od Walentynkach, a nieoficjalnie nawet o połowie marca. Jednak nie ma się co cieszyć, otwarcie w lutym jest warunkowe, na 2 tygodnie. Potem zostanie wydana kolejna decyzja.

Czytaj też: HBO GO luty 2021 – kalendarz premier
Czytaj też: Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera – czy film zobaczymy w Polsce?
Czytaj też: Sandman – Netflix przedstawił obsadę serialu

Jednak otwarcie kin 12 lutego będzie obwarowane nowymi obostrzeniami i nakazami. W kinach nie będą mogły działać stoiska gastronomiczne. Oczywiście na salach wszyscy widzowie będą musieli nosić maseczki, a ilość osób na salach ograniczono do 50% ich pojemności. . Takie same obostrzenia dotyczyć będą teatrów.