WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

P20 od Huaweia rozchodzą się jak ciepłe bułeczki

Jak widać – nie tylko #Xiaomi. Huawei może pochwalić się naprawdę wysokimi wynikami sprzedaży swojej serii smartfonów P20.

Te flagowce pod nazwą P20 i P20 Pro zadebiutowały na rynku w ostatnich dniach marca bieżącego roku i do tej pory rozeszły się z liczbie ponad 10 milionów egzemplarzy, czym nie omieszkał pochwalić się wczoraj Huawei. A co w tej serii było najważniejsze? Okazuje się, że aparaty. Tak przynajmniej mówią statystyki i ocena wystawiona przez DxOMark, która stawia oba te modele w ścisłej czołówce w rankingu, choć swojego czasu mogły pochwalić się najwyższym miejscem.

Huawei prezentuje procesor Kirin 980

Swoje trzy grosze dorzuciła do tego również sztuczna inteligencja, zamontowana w modułach aparatu. Co jednak ważne, oba modele nie kosztowały majątku w porównaniu do tego, co oferowały. Topowa specyfikacja, dobre wykonanie i pewna innowacyjność na rynku – to wyróżniało te P20 i P20 Pro na rynku. Do tego dochodziły liczne nagrody, jak np. miano najlepszego smartfonu 2018-2019 od EISA. To sprawia, że nie wynik 10 milionów sprzedanych sztuk nie powinien nas specjalnie dziwić.

Balong 5000 to modem od Huawei, który obsługuje sieć 5G

Źródło: BGR
Zdjęcia: BGR