Reklama

Pad do PS5 ujawniony! Analizujemy DualSense

dualsense, dualshock 5, playstation 5

Sony długo kazało nam czekać na nowy kontroler do swojej nadchodzącej konsoli. Ale w końcu jest – DualSense do PlayStation 5.

DualShock 5? Zapomnijcie o tej nazwie. Umarł król, niech żyje król. Oto DualSense – nowy kontroler do PlayStation 5. Czym się będzie charakteryzował?

Jak widać – jest nowocześnie. PlayStation poszło tutaj w prawdziwą rewolucję i w przeciwieństwie do prostej ewolucji kontrolera od Xboxa, który otrzymał drobny lifting oraz przycisk share, możemy mówić o naprawdę sporych zmianach.

Najpierw to co widzimy. Kontroler będzie miał zmienione ułożenie „gripów” czyli miejsce za które trzymamy pada. Zwróćcie uwagę na to, że oprócz innego kąta, są one również pokryte delikatnie chropowatą warstwą.

Zmiany zaszły w gałkach kontrolera, które zdaniem PlayStation powinny rzadziej ześlizgiwać nam się spod palców. Pad dalej będzie posiadał delikatne podświetlenie, które może sugerować, że dzięki temu wciąż kontroler będzie działał podczas użtkownia PlayStation VR. Tutaj jednak wstrzymałbym się z definitywnym potwierdzeniem takowych rewelacji, ponieważ Sony o tym nie wspomina, a „puszczane” światełko do kamerki może być zbyt słabe.

Grubość DualSense pozwala wierzyć, że zamontowano w nim o wiele większy akumulator (nie będzie baterii-paluszków jak w Xbox Series X). Nie sposób nie zauważyć, że pad dalej będzie posiada „dziurki”. PlayStation nie wspomina o głośniku, więc prawdopodobnie tym razem posłużą one jako mikrofon, który wyłączymy nowym przyciskiem pod… logiem PlayStation. Okrągły przycisk home z logiem PS zamienia się zatem w logo firmy.

Czytaj też: Przedsprzedaż LEGO Super Mario z gratisem ruszyła

To czego nie widzimy to np. nowa technologia wibracji oraz triggery, które będziemy musieli wciskać z inną siłą w zależności od ogrywanego tytułu. Warto również dodać, że przyciski na padzie nie są teraz opisane (słynne wzorki nie mają kolorów, choć tutaj jest szansa, że sami wybierzemy ich kolor i zostaną one w taki sposób podświetlone). „Options” to teraz trzy poziome kreski, a „Create” (dawne „Share”) to trzy pionowe kreski.

Kolorystyka pada to ważny dla wielu element. Nowy pad prawdopodobnie sugeruje nam, że i konsola PlayStation 5 będzie czarno-biała. Fani już teraz przerabiają kolory kontrolera. Zobaczcie jak może on wyglądać w innych barwach.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News