Microsoft kończy żywot Painta. Jest to program, który od 32 lat wspiera wiele osób – od uczniów pierwszych klas podstawówki po studentów ostatnich lat. Program ten rozpoczął swój żywot w 1985 roku jako PC Paintbrush. W nadchodzącej aktualizacji przestanie ona być już rozwijana i wspierana.

Póki co Paint nie zostanie usunięty z systemu, ale Microsoft zapowiada, że nie rozwijane programy i narzędzia będą powoli usuwane więc z pewnością dotknie to też jego. Póki co korzystajcie z programu póki możecie. Paint nie jest zbyt zaawansowany ale to właśnie dzięki jego prostocie zyskał on taką popularność. Ile dzięki niemu stworzyło się obrazów? Nikt tego nie zliczy.

A co z alternatywą dla tego programu? Od kwietnia tego roku w Windows 10 dostępny jest program Paint 3D. Jest ono przeznaczone do tworzenia obrazów 3D ale posiada także podstawowe opcje dotyczące edycji 2D. Jeśli jednak szukasz czegoś lepszego to powinieneś zdecydować się na Paint.NET. Aktualnie dostępna jest jego czwarta wersja i podobno wymiata.

Źródło: https://www.eteknix.com/

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej