WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Samsung stworzył pierwsze pamięci HBM ze sztuczną inteligencją

Samsung stworzył pierwsze pamięci HBM ze sztuczną inteligencją

Firma Samsung Electronics dumnie ogłosiła pierwsze pamięci HBM ze sztuczną inteligencją i to nie tylko swoje, ale na całym świecie.

Pamięci HBM ze sztuczną inteligencją Samsunga

Jest to tym samym pierwsze zintegrowanie układu pamięci o dużej przepustowości z mocą przetwarzania sztucznej inteligencji w postaci HBM-PIM. Nowa architektura przetwarzania w pamięci (PIM) zapewnia potężne możliwości obliczeniowe SI, co przyspiesza przetwarzanie na dużą skalę w centrach danych, systemach obliczeniowych o wysokiej wydajności (HPC) i aplikacjach mobilnych obsługujących sztuczną inteligencję.

Czytaj też: Google Chrome ułatwi korzystanie z wielu kart
Czytaj też: Asus wypuszcza monitor BE24EQSK
Czytaj też:
Sprzedaż dysków SSD w 2020 roku podkreśla jedną przewagę HDD

Aby lepiej to zrozumieć, trzeba wiedzieć, że większość dzisiejszych systemów komputerowych jest oparta na architekturze, która wykorzystuje oddzielne jednostki procesora i pamięci do wykonywania milionów skomplikowanych zadań przetwarzania danych. To sekwencyjne podejście do przetwarzania wymaga ciągłego przesyłania danych w tę i z powrotem, co skutkuje zwalniającym systemem wąskim gardłem.

Czytaj też: Procesor Intel Core i9-11900T dorównuje wydajności Ryzenom
Czytaj też: Czy Nvidia szykuje GeForce RTX 3070 Ti?
Czytaj też: Pierwsze douszne słuchawki planarne Euclid od Audeze

Zamiast tego HBM-PIM przenosi moc obliczeniową bezpośrednio do miejsca przechowywania danych, na których aktualnie wykonywane są operacje, umożliwiając równoległe przetwarzanie i minimalizując ruch danych. Ta nowa architektura zastosowana w istniejącym rozwiązaniu HBM2 Aquabolt firmy Samsung jest w stanie zapewnić ponad dwukrotnie większą wydajność systemu, jednocześnie zmniejszając zużycie energii o ponad 70%.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News