Pierwsze douszne słuchawki planarne Euclid od Audeze

Pierwsze douszne słuchawki planarne Euclid, słuchawki Euclid, Audeze Euclid

Firma Audeze z Kalifornii jest znana ze swojego sprzętu dla audiofilów i dziś właśnie ujawniła swoje douszne słuchawki planarne Euclid, które są pierwszymi takimi na całym świecie.

Douszne słuchawki planarne Euclid

Produkowane ręcznie monitorowe słuchawki Euclid kosztują 1299 dolarów, czyli prawie 5000 zł, ale z drugiej strony są objęte trzyletnią gwarancją. Najbardziej wyjątkowy element tego modelu składającego się z aluminiowej obudowy w kolorze czarno-złotym z akcentem włókna węglowego sprowadza się do 18-mm niestandardowych przetworników.

Czytaj też: Słuchawki z redukcją hałasu od KEF
Czytaj też: Problem AirPods Max! Słuchawki za 2800 zł rozładowują się
Czytaj też: Słuchawki M-200 od V-Moda. Zapomnij o świecie i przewodzie ze stylem

Te przetworniki nie są byle jakie, bo są to płaski przetworniki planarne (Planar Magnetic) z neodymowym układem magnesów Fluxor. Dodatkowo uzupełnia je cewka drgająca Uniforce z ultracienką membraną i falowodami Fazor. Odtwarzają dźwięku w całym zakresie częstotliwości od 10 Hz do 50 kHz przy mniej, niż 0,1% całkowitych zniekształceń harmonicznych i czułości 105 dB.

Czytaj też: Bezprzewodowe słuchawki Cleer Audio Enduro ANC
Czytaj też: Jabra Elite 85T – firma koloruje słuchawki
Czytaj też:
Recenzja Sony Pulse 3D. Bezprzewodowe słuchawki do PlayStation 5

Cechuje je 12 Ohm impedancja i niska, bo szalenie niska waga rzędu 15 gramów bez przewodu. Przewidziano zarówno tryb bezprzewodowy (poprzez Bluetooth), jak i przewodowy zakończony tradycyjnym złączem Jack 3,5 mm, z którym tradycyjnie można oczekiwać najwyższej jakości.