Reklama

Tesla może liczyć na Panasonic. Firma potwierdziła inwestycję w ogniwa 4680 Tesli

ogniwa 4680 Tesli

W listopadzie ubiegłego roku Panasonic przedstawił aktualizację na temat tego nowego ogniwa baterii 4680, które rozwija dla Tesli, kiedy to Kazuo Tadanobu, dyrektor generalny działu akumulatorowego Panasonic, powiedział, że „jeśli chodzi o rozwój produktu, cele technologiczne w dużej mierze zostały osiągnięte”. Dziś z kolei poznaliśmy rok i miesiąc, w którym ogniwa 4680 Tesli będą wyjeżdżać z linii produkcyjnej.

Panasonic zajmie się produkcją ogniw Tesli nowej generacji

Panasonic ogłosił nową inwestycję, której efekt ma na celu rozpoczęcie produkcji ogniw 4680 Tesli przeznaczonych do m.in. systemów akumulatorów dla samochodów elektrycznych do końca roku podatkowego kończącego się w marcu 2024 roku. Wprawdzie Tesla będzie realizować produkcję na własną rękę, bo wiemy, że wyjeżdżające Modele Y z Gigafactory w Teksasie będą tymi pierwszymi, które sięgną po ogniwa 4680, ale i tak firma będzie potrzebowała partnerów na całym świecie, aby sprostać z podażą.

Czytaj też: Bitcoin zaczął bardziej szkodzić środowisku przez Chiny. Jak blokada do tego doprowadziła?

Dlatego właśnie Tesla nawiązała współpracę z obecnymi dostawcami akumulatorów, aby ci zaczęli produkować również ogniwa 4680. Głównym partnerem firmy jest właśnie Panasonic, który wcześniej zapowiedział, że uruchomi prototypową linię produkcyjną nowego ogniwa. Szybko jednak narracja obrała kierunek w myśl „dokonania dużej inwestycji” w linie produkcyjne tych ogniw. Przed miesiącem pogłoski na temat 700-milionowej (w dolarach) inwestycji pojawiły się w mediach, a dziś dostaliśmy potwierdzenie samej inwestycji, choć jednocześnie nie samej kwoty.