WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Papież doczekał się nowego papamobile! Szkoda tylko, że to nie Cybertruck Tesli

Nie powiem nie – widok papieża w specjalnym Cybertrucku Tesli były widokiem co najmniej intrygującym, ale na to się nie doczekamy, bo nowy papamobile jest zupełnie inny.

Tym razem to Dacia podarowała Papieżowi nowy samochód, jaką jest zupełnie nowy model Dacia Duster. Oczywiście odpowiednio przygotowany do roli papamobile, czyli słynnego pojazdu głowy kościoła katolickiego, który istnieje w różnych formach od lat 70.

Różni producenci produkowali papamobile na przestrzeni lat, w tym British Leyland, Fiat, Ford, Mercedes-Benz i SEAT. Ten nowy został specjalnie zaprojektowany na potrzeby Papieża przez prototypowy dział Dacii i „zespół Dacia Special Needs”, z pomocą Romturingia.

Specjalnie skonstruowany pojazd ma pięć siedzeń, z których jedno jest wygodnym siedziskiem z tyłu. Ma również duży dach, zdejmowaną szklaną nadbudowę, którą zwykło się stosować w papamobile od ataku na Jana Pawła II, prześwit o 30 mm niższy niż normalnie oraz wewnętrzne i zewnętrzne elementy nośne. Biały samochód z beżowym wnętrzem ma 4,34 metra długości i 1,8 metra szerokości.

papamobile, nowy papamobile, Dacia Duster papieża

Samochód został zaprezentowany obecnemu papieżowi Franciszkowi przez Christophe Dridi, dyrektora zarządzającego Groupe Renault Romania i CEO Automobile Dacia SA, a także przez Xaviera Martineta, dyrektora generalnego Groupe Renault Italy podczas wizyty w Watykanie na początku tego tygodnia.

ŹRÓDŁO: Motor1