Reklama
aplikuj.pl

Patch God of War Ragnarok to głównie zmiany dla PS4 i polskich graczy

god of war

God of War Ragnarok nie miał szczęśliwej premiery w Polsce. Tytuł dopiero teraz otrzymuje działający dubbing. Co jeszcze zmieniło się po ostatniej aktualizacji?

God of War Ragnarok na PS5 lepszy

God of War Ragnarok zadebiutował na PlayStation 4 i PlayStation 5. To jednak wersja PS5 zdaje się mieć priorytet, ponieważ to ona otrzymała pierwsza poprawki gry, a do tego działa lepiej. Sony nie musi tez już tak bardzo chować się przed spoilerami i spokojnie opowiada o detalach gry na najnowszej konsoli:

  • Integracja kontrolera bezprzewodowego DualSense – poczuj każdy moment podróży przez nordyckie krainy dzięki realistycznym efektom dotykowym i adaptacyjnym efektom „Trigger”.
  • Pełna optymalizacja z myślą o dźwięku 3D – zanurz się w wyjątkowe pejzaże dźwiękowe dziewięciu światów i ciesz uszy dźwiękami rozchodzącymi się po całym otoczeniu. Korzystaj z dobrodziejstw realistycznego dźwięku przestrzennego, dzięki któremu usłyszysz wrogów zbliżających się ze wszystkich stron – również z góry i z dołu.

Czytaj też: Fanowski Resident Evil 1 Remake nie ma prawa być tak dobry!

Cóż, szkoda tylko, że z tym dźwiękiem 3D do niedawna były poważne problemy!

Aktualizacja God of War Ragnarok

Co zatem zmienia patch 02.02 w God of War Ragnarok? Tytuł tym razem w wersji PlayStation 4 otrzymuje poprawki, które naprawiono już na PS5 jakiś czas temu. Nowe zmiany to:

  • naprawienie rzadkiego crasha gry, który występował na końcu pierwszej walki z bossem
  • naprawienie crasha gry, który mógł wystąpić losowo podczas rozgrywki

Czytaj też: Nextgenowy Wiedźmin 3 w końcu z datą premiery!

To co jednak ważne – naprawiono błąd związany ze wspomnianym dźwiękiem 3D. W notatce o patchu czytamy „Naprawiono crash, który występował w trakcie używania zestawu Platinum Wireless Headset”. Czyli flagowego zestawu słuchawkowego dla PlayStation!

Reszta zmian w grze interesuje już tylko Polaków. W grze w końcu pojawił się polski dubbing. Jeśli kupiliście grę na płycie, to jest bardzo duża szansa, że spolszczone dialogi nie zostały pobrane na Wasze konsole. Teraz problem nie występuje, choć gracze muszą pamiętać, że gra powinna być w pełni zainstalowana z dysku, a do tego mieć wgraną każdą aktualizację. Oby serwery PlayStation Network nigdy nie przestały działać, bo możemy stracić polską wersję językową na zawsze.