Reklama
aplikuj.pl

Perenio Ionic Shield to urządzenie, które skutecznie zwalcza koronawirusy

Firm ASBIS planuje wprowadzić na rynek Perenio Ionic Shield, czyli kompaktowe mobilne urządzenie emitujące jony o określonym składzie, które mogą chronić ludzi przed koronawirusami takimi jak SARS-CoV-2.

Model PEWOW01 przeszedł szereg badań diagnostycznych i testów klinicznych, dzięki czemu zarejestrowano je jako aktywne, nieinwazyjne urządzenie medyczne klasy I. Będzie ono przeznaczone do użytku na rynku związanym z Unią Europejską oraz Wielką Brytanią. Ma ono trafić tam do sprzedaży w czerwcu bieżącego roku.

Czytaj też: Jak rozprzestrzenia się indyjski wariant koronawirusa na terenie Wielkiej Brytanii?

Twórcy podkreślają jednak, iż nie jest to kolejny jonizator powietrza, lecz urządzenie oparte na unikalnej technologii. Dzięki temu wytwarza ono wystarczającą ilość energii, która pozwala na emisję zestawu jonów o określonym składzie. Roztwór składa się z soli magnezu, potasu, cynku, platyny i złota. Aktywny komponent urządzenia znajduje się w wymiennych kapsułkach, które można wykorzystywać na przestrzeni 12 miesięcy.

Perenio Ionic Shield ma trafić na europejskie rynki w czerwcu tego roku

Zestaw jonów emitowanych przez Perenio Ionic Shield ma wystarczającą energię kinetyczną, aby zniszczyć dodatnio naładowaną otoczkę koronawirusów i ich ujemnie naładowane RNA. Instrument powinien być wykorzystywany w zamkniętych pomieszczeniach, na przykład w domu, w biurze, a nawet w samochodzie. Zestaw tych urządzeń umieszczonych w trzymetrowych odstępach może również chronić osoby przebywające w centrach handlowych, na lotniskach, dworcach, w siłowniach, kawiarniach, restauracjach, salonach kosmetycznych czy transporcie publicznym.

Czytaj też: Koronawirus przenosi się w powietrzu. Czy dezynfekcja jest w ogóle potrzebna?

Jak wynika z oświadczenia firmy ASBIS, model PEWOW01 jest na tyle miniaturowy, że może się zmieścić w plecaku, torebce czy walizce. Dzięki temu nadaje się on do przenoszenia, co znaczenie rozszerza zakres możliwej ochrony. Przy stężeniu jonów mieszczącym się w obszarze o średnicy dwóch metrów osiągana jest największa wydajność, a zalecana minimalna odległość między Perenio Ionic Shield a ludzką skórą powinna wynosić co najmniej 25 cm. Urządzenie jest bezpieczne dla ludzi i zwierząt, ponieważ nie emituje ozonu ani promieniowania UV.