WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Na Kickstarterze rusza kampania planszówkowej adaptacji Phantom Doctrine!

Na Kickstarterze rusza kampania planszówkowej adaptacji Phantom Doctrine!

Galaktus Games wystartowało ze swoją pierwszą kampanią na Kickstarterze, która potrwa przez najbliższe 28 dni. W tym czasie entuzjaści szpiegowskich gier będą mogli pomóc ufundować planszówkową adaptację gry komputerowej Phantom Doctrine.

Planszówkowa adaptacja gry komputerowej Phantom Doctrine

Phantom Doctrine – Espionage Board Game będzie szpiegowską, kooperacyjną grą planszową, w której gracze przejmą zarządzanie nad agencją wywiadowczą. Uczestnicy rozgrywki będą musieli m.in. zbudować bazę, zakradać się na terytorium wroga, ratować zakładników i wykradać cenne informacje. Rozgrywka nabierze rumieńców, gdy w najmniej oczekiwanym momencie okaże się, że ktoś ze współtowarzyszy jest podwójnym agentem. W przerwach pomiędzy rundami gracze będą ulepszać swoją bazę i wyposażać agentów. Lepsza lokalizacja bazy pozwoli np. kupić potężniejsze uzbrojenie oraz szkolić agentów w sztuce zabijania. Gracze będą również wysyłać swoich agentów na misje globalne, które są niezbędne, aby fabuła posuwała się do przodu.

Celem twórców było stworzenie gry o łatwo zrozumiałych zasadach, ale jednocześnie wymagającej. Dzięki prostej mechanice gracze szybko będą mogli załapać o co chodzi w Phantom Doctrine, a odpowiednie skalowanie poziomu trudności pozwoli im i ich znajomym dobrze się bawić nawet wtedy, gdy rozgryzą działanie wszystkich elementów rozgrywki.

Planszówka powstała w oparciu o grę wideo Phantom Doctrine stworzoną przez CreativeForge Games. Tytuł został wydany na PC, PlayStation 4 i Xboksie One w sierpniu 2018 roku, a w czerwcu 2019 roku zadebiutowała wersja na Nintendo Switch. Gra została ciepło przyjęta przez graczy i recenzentów – 76% pozytywnych opinii na platformie Steam i średni wynik 73/100 w Metacritic. Jest to strategiczna gra turowa w klimatach Zimnej Wojny i szpiegowskiego thrillera osadzona w latach 80-tych. Gracz jako lider tajnej organizacji znanej jako Liga ma uratować świat przed spiskiem, który może doprowadzić do globalnego konfliktu pomiędzy mocarstwami. Deweloperzy z CreativeForge Games pracują obecnie nad kontynuacją – Phantom Doctrine 2: The Cabal.

Czytaj też: No Man’s Sky na premierę nic nie miało, a na nextgeny ma wszystko i więcej
Czytaj też: Control na Nintendo Switch! Musicie mieć tylko dobre Wi-Fi…
Czytaj też: Darmowy adapter PlayStation VR do PS5 już dostępny!

Cena podstawowego zestawu zaczyna się od 49 funtów. Gracze, którzy zdecydują się wesprzeć projekt otrzymają pudełko z bogatą zawartością, w którym znajdzie się m.in. 270 kart, 70 żetonów, 30 standów wrogów, 20 fragmentów planszy, 6 kafelków bazy i 4 miniaturowe postacie.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat gry planszowej Phantom Doctrine Espionage Game, poznać mechanikę i zasady, oraz pełną listę elementów wchodzących w skład zestawu i oraz wesprzeć projekt, koniecznie odwiedź stronę kampanii na Kickstarterze.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News