WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Darmowy adapter PlayStation VR do PS5 już dostępny!

Darmowy adapter PlayStation VR do PS5 już dostępny!

Sony w końcu wymyśliło w jaki sposób będzie przekazywać graczom adaptery do PlayStation Camera. Po prostu wyślą je nam za darmo.

Gracie na PlayStation VR? To pamiętajcie, że do konsoli PlayStation 5 będziecie potrzebowali specjalnego adaptera, aby zagrać.

Czytaj też: Potwory budzą się w World of Tanks na konsolach
Czytaj też: Star Wars Jedi Upadły Zakon na Xbox Series X działa w doskonałej jakości
Czytaj też: Nextgenowa FIFA 21 dopiero po premierze konsol

O co chodzi?

Zapewne wielu z Was jest zdezorientowanych. Ciężko się tu dziwić, bo Sony tak siermiężnie tłumaczy rzeczy związane z PS5, że niektórzy do dziś nie wierzyli, że PSVR zadziała na PS5.

Jeśli gracie na PSVR na PS4 to dobrze wiecie, że do działania potrzebna jest PlayStation Camera. Okazuje się jednak, że kamera przeznaczona do PS5 nie działa z PSVR! Oznacza to, że aby z niej korzystać, będziemy musieli mieć specjalny adapter, który podłączymy do końcówki jej kabla. Dzięki niemu PlayStation Camera (kamera PS4) zadziała na PS5, a my zagramy na PSVR.

Czytaj też: Serial Assassin’s Creed powstaje. Może tym razem się uda?
Czytaj też: Cyberpunk 2077… tak, opóźniony.
Czytaj też: Demon’s Souls Remake przywróci część zawartości, a część nie. Byłoby zbyt pięknie

Adapter jest darmowy

Adapter, którego potrzebujemy jest bezpłatny. Wystarczy, że na stronie pod tym linkiem podamy numer seryjny modułu procesora PSVR, imię i nazwisko, email oraz adres dostawy i telefon. Każda osoba posiadająca gogle PSVR kwalifikuje się do otrzymania adaptera PlayStation Camera – obowiązuje limit jednego urządzenia na gospodarstwo domowe. Szacowany czas dostawy wynosi dwa tygodnie od potwierdzenia zamówienia. Wysyła rozpocznie się w połowie listopada.

Nie zdziwcie się jednak jeśli strona nie będzie działać poprawnie. PSVR to pięć milionów graczy, którzy właśnie zamawiają adapter. Mogą być problemy.