WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Testy

Test monitora Philips Brilliance 328P6VJEB

Philips Brilliance 328P6VJEB to 31,5 calowy monitor oferujący rozdzielczość 4K. Jego cena jest całkiem przystępna – ok. 1720 zł za taką konstrukcję nie jest zbyt wygórowaną kwotą. Ale czy każdy będzie zadowolony z testowanego monitora?

Monitor zapakowany jest w ogromny karton. Wraz z nim otrzymujemy podstawkę, kabel D-Sub, DisplayPort, HDMI, USB, audio 3,5 mm i zasilający. Nie zabrakło też instrukcji. Taka ilość dodatków pozwala na bezproblemowe podłączenie monitora do dowolnego komputera. Oczywiście zalecane jest wykorzystanie złącza DisplayPort. Podstawka ma otwory do przeciągnięcia kabli. Dzięki niemu przewody nie będą walały się po biurku. Gwarancja wynosi 36 miesięcy.

Monitor wygląda całkowicie normalnie – jest elegancki i w biurze będzie wyglądał dobrze. Ramki wokół ekranu są średnie – nie są wybitnie wielkie i przeszkadzające, ale też nie są cienkie. Philips Brilliance 328P6VJEB steruje się dzięki dotykowym przyciskom umieszczonym po prawej dolnej stronie – raczej nie powinno być z tym problemów.

Ekran ma przekątna 31,5 cala (80,1 cm) i jest płaski. Wymiary Philips Brilliance 328P6VJEB z podstawką to 742 mm x 657 mm x 270 mm. Waży on 9,23 kg.

Po prawej stronie z boku znajdują się porty USB. Aby one działały, należy podłączyć je kablem do komputera. Do dyspozycji mamy cztery złącza USB 3.0, w tym jedno z funkcją szybkiego ładowania. Z tyłu znajduje się złącze od zasilacza, włącznik, blokada Kenignston Lock, D-Sub, DVI, DisplayPort, HDMI i audi 3,5 mm. To ostatnie może być przydatne, jeśli skorzystacie z kabla nieprzenoszącego dźwięku. Philips Brilliance 328P6VJEB oferuje dwa głośniki 3 W, które pozwalają na odtwarzanie dźwięku, ale nie są one zbyt wysokiej jakości.

Dołączona nóżka oferuje regulację wysokości do 180 mm oraz obracanie w pionie o 90° (obsługuje funkcję PIVOT). Można tez obracać monitor w poziomie +/- 170° oraz pochylać od -5° do 20°. Monitor obsługuje też montaż VESA 100 x 100. Oznacza to, że spokojnie możecie podłączyć go do specjalnej nóżki czy przykręcić zestawem montażowym do ściany. Do jakości wykonania nie mam żadnych uwag – jest całkowicie poprawnie.

Parametry Philips Brilliance 328P6VJEB

Philips Brilliance 328P6VJEB oferuje matrycę VA LCD z podświetleniem W-LED. Maksymalna rozdzielczość pracy to 3840 x 2160 px przy odświeżaniu 60 Hz. Format obrazu to 16:9. Ekran ma powłokę przeciwodblaskową, czyli nie powinno być problemów przy pełnym słońcu. Czas reakcji wynosi 4 ms a jasność 300 cd/m^2. Producent mówi, że typowy kontrast to 3000:1 a SmarContrast wynosi 50000000:1. Rozmiar plamki to 0,181 mm x 0,181 mm. Ważne są też kąty widzenia, które w pionie i poziomie wynoszą 178°. Philips Brilliance 328P6VJEB obsługuje też funkcję poprawy obrazu SmartImage czy nie ma efektu migotania. Pokrycie kolorów NTSC wynosi 95% – producent nic nie wspomina o pokryciu sRGB. Pobór mocy w trybie ECO to 28 W, a maksymalny wynosi 42,4 W.

Warto też wspomnieć, że monitor obsługuje technologię Ultra Wide-Color. Ma ono zapewniać szersze spektrum kolorów oraz lepszy obraz. W szczególności Philips mówi o bardziej naturalnej zieleni, żywszej czerwieni czy głębszych odcieniach niebieskiego.

Ustawienia Philips Brilliance 328P6VJEB

Menu monitora zostało w pełni przetłumaczone na język polski, więc nie będziecie mieli problemów z jego obsługą. Z najważniejszych rzeczy – możecie samemu ustawić gammę w dany punkt. Większość monitorów oferuje ustawiania gamma 1,2,3 itp. a w przypadku Philips Brilliance 328P6VJEB możecie wybrać idealną 2,2. Podobnie jest z punktem bieli, który jest ustawiony domyślnie na 6500K. Ważną rzeczą jest także włączenie pokrycia kolorów sRGB. Poza tym możecie sterować głośnikami czy trybem PIP/PBP (obraz w obrazie/obraz po obrazie).

Spis treści:
PRZEJDŹ DO 2 STRONY: Platforma testowa
Pokaż cały spis treści
PRZEJDŹ DO 2 STRONY: Platforma testowa