WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Pickup Chevy Silverado zbudowany z 334 450 klocków Lego

Z okazji premiery The Lego Movie 2: The Second Part już 8 lutego zdecydowano na stworzenie repliki pickupa Chevy Silverado 1500 LT Trail Boss 2019, która zostanie pokazana publiczności podczas trwających targów Detroit Auto Show. Wybranie tego samochodu nie jest jednak przypadkiem, ponieważ jego miniaturowa wersja znajdzie się na wielkim ekranie.

Za replikę odpowiada osiemnastu specjalistów Lego ‚Master Builders’, którzy w pracowni firmy spędzili 2000 godzin na składaniu Chevy Silverado 1500 LT Trail Boss 2019 w wydaniu Lego. Prace obejmowały więc odwzorowanie wszystkich detali, wśród których znalazły się m.in. światła robocze. Finalnie replika waży 1500 kilogramów, czyli o 767 kilogramów mniej od tradycyjnej wersji. Jednak takie „plastikowe wydanie” nie jest w 100% wierne oryginałowi. Jest to bowiem jedynie pokazowy egzemplarz, którego z oczywistych względów pozbawiono silnika i całego osprzętu.

To jednak nie pierwszy raz, kiedy specjaliści Lego wzięli na warsztat jakiś samochód. Przed kilkoma miesiącami pisaliśmy dla Was o replice Bugatti Chiron, która na dodatek ugościła na pokładzie silnik! Wprawdzie nie ten z pierwotnego samochodu zdolnego rozwinąć prędkość 420 km/h, ale nieco mniej wydajny, bo pozwalający na wyciśnięcie całych… 19,95 km/h.

Czytaj też: Ten model Bugatti Chiron został w całości wykonany z Lego Technic

Źródło: Digitaltrends