Reklama
aplikuj.pl

Porównanie akumulatorów Modelu Y i Modelu 3 Tesli

Model Y, Tesla Model Y, Model Y vs Model 3, akumulator Model Y, akumulatory Tesli, bateria Tesla

W kolejnym odcinku zabawy z Teslą Model Y w wyszukanym stylu, inżynier Sany Munro wziął na tapet system akumulatorów tego elektrycznego samochodu.

Do porównania Munro musiał usunąć akumulatory zarówno z Modelu Y, jak i Modelu 3, żebyśmy mogli podejrzeć je z bliska i porównać ze sobą. Chociaż na pierwszy rzut oka całe zestawy sprawiają wrażenie identycznych, to istnieje kilka znaczących różnic, które jednoznacznie wskazują, że Tesla stale idzie do przodu.

Model Y (via InsideEVs) wydaje się na pierwszy rzut oka używać tego samego modułu sterującego co Model 3. W rzeczywistości oba są oznaczone jako „Model 3”, ale bliskie oględziny ukazują, że ten w Modelu Y został uproszczony.

To podkreśla fakt, że jego pakiet akumulatorów jest zasadniczo pakietem z Modelu 3, ale który doczekał się wielu ulepszeń i obniżek pod kątem ceny. Dodatkowo sprawia wrażenie, jakby inżynierowie dokładnie przemyśleli cały proces produkcyjny i postarali się ograniczyć zużycie materiałów, gdzie tylko to możliwe. Same części wydają się być znacznie bardziej przemyślane.

Czytaj też: Mercedes krytykuje podejście Volkswagena do elektrycznych samochodów

Tak naprawdę polecam Wam obejrzeć powyższy materiał, bo w idealny sposób uświadamia, jak dokładnie wyglądają akumulatory w samochodach elektrycznych.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News