Reklama

Mercedes krytykuje podejście Volkswagena do elektrycznych samochodów

EV Mercedes, elektryczne samochody Mercedesa, Mercedes elektryczne samochody, podejście Mercedesa EV, Mercedes EV

W kwestii swoich elektrycznych samochodów Mercedes-Benz jest dosyć ciekawy, a teraz jego podejście do EV nabrało rumieńców, jako że pośrednio skrytykował wielu producentów, a w tym Volkswagena.

Trudno odmówić Mercedesowi starania się o wprowadzenie na rynek swoich elektrycznych cacek. Pierwszym tego typu podrygiem zwiastującym model produkcyjny była koncepcja EQ Generation 2016, która przeistoczyła się w model EGC. W następnym roku padło na hatchbacka EQA, potem elektryczną klasę V i wreszcie EQS.

Wiecie co wyróżnia z tego zbiorku koncepcję EQA? Jako jedyna nie trafi do sprzedaży w pierwotnej formie, bo po wątpliwościach zostanie przerobiona na kompaktowego, elektrycznego crossovera. Jak skomentował to Marcus Schäfer, szef ds. nadań i rozwoju Mercedesa dla Autocar:

Musimy obserwować zapotrzebowanie klientów, a SUV-y i crossovery są obecnie absolutnie faworytami. To są nasze priorytety.

EQA

Czytaj też: Jak wyobrażacie sobie luksusowy supersamochód Rolls-Royce?

Innymi słowy, jak zauważa InsideEVs, taka strategia pośrednio krytykuje podejście innych producentów samochodów do tworzenia całej gamy pojazdów elektrycznych. Tak więc Volkswagen, którego pierwszy dedykowany EV, ID.3, jest hatchbackiem, a nie crossoverem, poszedł w złym kierunku. Przynajmniej w głowie Schäfera.

Teraz pozostaje nam czekać na modele EQE oraz EQS, aby sprawdzić to, czy tego typu podejście ma sens. Zwłaszcza że dostępne już modele EQC nie podbijają rynku.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News