WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Pierwsza płyta ASRock Phantom Gaming na rynek HEDT

Seria Phantom Gaming (która zastąpiła FATAL1TY ) ASRocka jest jednym z najnowszych tworów tego producenta, które obejmowało początkowo karty graficzne, ale nie tak dawno przerzuciło się również na płyty główne. Początkowo, te dla procesorów Intela, a dokładnie tych przeznaczonych na chipset Z390, choć nagle, nieoczekiwanie zdecydowało się na wzbogacenie gamy modeli dla AMD.

Zaprezentował więc płytę Phantom Gaming 6 X399 dla Threadripperów, czyli wyposażoną w ogromny socket X399. Możecie się więc spodziewać wysokiej klasy produktu, jak to przystało na segment HEDT. Szkoda tylko, że design został zaczerpnięty rodem z serii FATAL1TY, co przejawia się agresywnym metalicznym wykończeniem na radiatorach i matowymi, czarnymi wstawkami. Najważniejszy element płyty, czyli VRM obejmuje 8-fazowe układy DIGI, prze które przepływa napięcie pochodzące z dwóch 8-pinowych złączy zasilania. Sam procesor może współpracować z ośmioma modułami DDR4 z maksymalną pojemnością 128 GB i częstotliwością pracy 3400 MHz.

Na pokładzie znalazły się również trzy sloty PCIe 3.0 w konfiguracji x16, co przekłada się oczywiście na wsparcie dla 3-kierunkowe SLI lub CrossFireX. Nie mogło rzecz jasna zabraknąć trzech M.2 działających z PCIe 3.0 x4 i ośmiu złączach SATA 3. Całość dopełnia osiem portów USB 3.0 i dwa USB 3.1 z tyłu, dwa porty LAN, 7.1-kanałowe gniazdo audio, pojedynczy optyczny port, PS/2 oraz podświetlenie. Obecnie Phantom Gaming 6 X399 jest dostępna na całym świecie za 440$.

Czytaj też: Porównanie wydajności AMD EPYC Rome oraz Intel Cascade Lake-AP w Cinebench R15

Źródło: Wccftech