Niejaki Dang Wang ujawnił na Facebooku dwa zdjęcia z benchmarku Cinebench R15, w którym swoje rdzenie prężą najpotężniejsze procesory serwerowe od Intela oraz AMD. Wczesne wersje 64-rdzeniowego AMD Epyc Rome i 48-rdzeniowego Intel Cascade Lake Advanced Performance zapowiadają ogromną walkę pomiędzy dwoma producentami.

W teście wzięły udział dwie platformy, które oferują możliwość wpięcia dwóch procesorów na jednej płycie głównej. Na to też się zdecydowano, pakując zarówno w system AMD, jak i Intela dwa procesory, które wprawdzie doczekały się prezentacji, ale nie dokładnej daty premiery. Lepiej poradziła sobie konfiguracja AMD ze swoimi 128 rdzeniami i 256 wątkami, których bazowe taktowanie sięgało 1,8 GHz. Test udało jej się ukończyć w mniej niż pięć sekund, zdobywając 12861 punktów, co w porównaniu do układu Intela nie prezentuje się tak okazale. Wszystko przez to, że platforma Niebieskich oferowała o całe 32 rdzeni i 64 wątki mniej (96 rdzeni oraz 192 wątki), ale i tak uzyskała podobny wynik, bo 12482 punktów. Taktowanie zrobiło zapewne swoje, bo różnica 700 MHz (1,8 GHz vs 2,5 GHz) nie należy do tych najmniejszych.

To porównanie nie pokazuje jednak realnej wydajności obu układów w podwójnej konfiguracji. Wszystko przez to, że są to próbki inżynieryjne, które do tej pory doczekały się zapewne solidnych zmian (głównie w taktowaniu), stąd też brak informacji o zegarach w trybie boost. Daje to jednak pewny pogląd na to, co będą w przyszłości oferować te monstra przeznaczone na rynek serwerowy.

Czytaj też: Sklejanie procesorów à la Intel, czyli zapowiedź Cascade Lake-AP

Źródło: Wccftech

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!