WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Nauka

Pierwsza śmierć w USA związana z paleniem e-papierosów

Urzędnicy z Departamentu Zdrowia Publicznego Illinois zgłosili właśnie śmierć dorosłej osoby. Spowodowała ją ciężka choroba układu oddechowego związana z e-papierosami. Śmierć jest więc pierwszą związaną z korzystaniem z elektronicznych papierosów.

Coraz więcej młodych osób trafia do szpitali w Ameryce z powodu ostrych problemów z płucami. Wydaje się, że jedyne co ich łączy to palenie e-papierosów, nic innego wspólnego oni nie mają.

Czytaj też: Naukowcy zbadali wpływ mediów społecznościowych na politykę

Naukowcy i lekarze mają jednak poważny problem – nie potrafią oni znaleźć konkretnego produktu związanego z e-papierosami, który wyjaśniałby problemy. CDC poinformowało właśnie, że trwa dochodzenie dotyczące 193 przypadków zgłoszonych w 22 stanach.

Pierwsza śmierć pokazuje powagę tej sytuacji. Nie ujawniono żadnych informacji dotyczących zmarłej osoby, ale sam fakt powinien przerażać. Aktualnie w Illionois hospitalizowane są 22 osoby w wieku od 17 do 38 lat z powodu choroby układu oddechowego. Lekarze muszą szybko znaleźć przyczyny hospitalizacji, bowiem niedługo może znacznie więcej osób trafić do szpitali.

Czytaj też: Pożary w Amazonii – winne głównie dwie branże

Źródło: Newatlas