Reklama
aplikuj.pl

Pierwsza taka szczepionka w historii. Co tym razem szury wymyślą?

Przeciwnicy szczepionek dali światu się we znaki w dobie pandemii, kiedy to walczyli ze szczepionkami na COVID-19 i propagowali teorie spiskowe z „chipowaniem” społeczeństwa na czele. Teraz szczepionek doczekają się nasi skrzydlaci przyjaciele i jak myślicie? Co tym razem szury wymyślą?

Po raz pierwszy w historii do użytku zostanie wprowadzona szczepionka dla pszczół miodnych

Pszczoły są kluczowe dla ekosystemów na całym świecie jako jedne z najbardziej pracowitych owadów-zapylaczy. Dbanie o nie, to jak dbanie o przyszłość naszą i naszych dzieci, dlatego możemy tylko cieszyć się z najnowszego ogłoszenia Amerykańskiego Departamentu Rolnictwa, które dotyczy pierwszej w historii szczepionki dla pszczół miodnych. Ta ma chronić pszczoły przed zgnilcem amerykańskim, a więc bakterią, która może wyniszczać całe kolonie.

Czytaj też: Zanieczyszczenie żywności rośnie. Najpewniej jemy resztki opon i wcale o tym nie wiemy

Za szczepionkę odpowiada firma biotechnologiczna o nazwie Dalan Animal Health, która oparła ją na martwych larwach Paenibacillus, a więc bakteriach wywołującej chorobę. Stosowanie szczepionki wśród pszczół nie wymaga stosowania żadnych igieł, bo szczepionka jest podawana poprzez mieszanie jej z pokarmem, którym żywią się pszczoły robotnice. Szczepionka trafia następnie do „mleczka pszczelego”, którym trutnie karmią swoją królową, dzięki czemu potomstwo już rodzi się wtedy z pewną odpornością na szkodliwe bakterie.