WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Pierwsza transgraniczna kolejka linowa połączy Rosję i Chiny

UN Studio zajmie się projektowaniem nowego terminala kolei liniowej w Rosji. Zakładając, że wszystko pójdzie zgodnie z planem, projekt opisany przez firmę będzie pierwszą na świecie transgraniczną kolejką linową, która połączy Rosję i Chiny. 

Czytaj też: Powstał pierwszy programowalny komputer z pamięcią trwałą

Terminal kolejki linowej na Błagowieszczeńsku, który obejmuje również Strelkę KB, będzie zlokalizowany obok rzeki Amur, przepływającej między rosyjskim miastem Błagowieszczeńsk, a chińskim Heihe. Nowy system kolei linowej będzie składał się z dwóch linii i będzie obsługiwał cztery kabiny o pojemności 60 pasażerów każda z dodatkowym miejscem na bagaż. Oczekuje się, że cała podróż zajmie około siedem minut i trzydzieści sekund. Przedstawiciel UN Studio twierdzi, że:

Systemy kolei linowych zapewniają nową formę transportu publicznego, która jest zrównoważona, wyjątkowo szybka, niezawodna i wydajna. Mimo że to przede wszystkim pragmatyczne rozwiązanie, kolejki linowe są również bardzo sympatycznym sposobem podróżowania, ponieważ pozwalają nam zobaczyć i doświadczyć naszych miast w zupełnie nowy sposób.

Projekt samego budynku terminalu jest inspirowany regularnym zamarzaniem rzeki Amur. Będzie zawierać podwyższoną platformę widokową oferującą wiele punktów widokowych, ogród na dachu, restaurację/centrum konferencyjne oraz strefy bezpieczeństwa przypominające lotnisko. Nie ma jeszcze planowanej daty zakończenia projektu, ale rozpoczęcie prac fizycznych ma zacząć się na dobre w przyszłym roku.

Czytaj też: Autonomiczny wiatrakowiec ALAADy do ciężkich zadań

 Źródło: New Atlas