WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Pierwsza zapowiedź Baldur’s Gate 3

Niespodziewanie podczas konferencji, skupiającej się na Google Stadia, potwierdzono, że Baldur’s Gate 3 nie jest już tylko mokrym snem fanów oldschoolowych RPGów oraz podawaną coraz bardziej ochoczo plotką z ust do ust na gamingowych eventach. Baldur’s Gate 3 rzeczywiście powstaje i na dowód tego otrzymaliśmy pierwszy teaser.

Czytaj też: Cena i start usługi Google Stadia

Ten częstuje nas przerażającym widokiem rycerza, który… a zresztą. To zbyt dobry pokaz, żeby nie obejrzeć go bez większych spoilerów. Za produkcją Baldur’s Gate 3 stoi Larian Studios, czyli to samo, które stworzyło Divinity: Original Sin 2 i które w przyszłości przeniesie nas do nawiedzonego Forgotten Realms.

Po raz kolejny twórcy postawią na kultowe sterowanie drużyną, będąc możliwie najbardziej wiernymi piątej edycji systemu D&D. Mają zachować „czystość” podstawy w takim stopniu, w jakim jest to możliwe, a jednocześnie zaoferować graczom wiele systemów, z których będą czerpać masę zabawy. Nie zabraknie elementów z serii Divinity oraz oczywiście pochłaniającej nas bez reszty fabuły i świata do eksploracji. Premiera Baldur’s Gate 3 pozostaje niestety nieznana, ale przed nią zapewne ujrzymy jeszcze jej gameplay.

Baldur's Gate, Baldur's Gate 3, trailer Baldur's Gate 3, Baldur's Gate 3, pokaz Baldur's Gate 3

Czytaj też: Poznajcie Tools Up! – polskiego Overcooked

Źródło: YouTube