Pierwsze podrygi PCIe 5.0 na rynku. Oto Switchtec PFX od Microchip

Pierwsze podrygi PCIe 5.0 na rynku, Switchtec PFX od Microchip

Rynek konsumencki powoli przyzwyczaja się do obecności PCIe 4.0, a tu proszę, firma Microchip sprawiła, że już teraz zauważamy pierwsze podrygi PCIe 5.0.

Pierwsze podrygi PCIe 5.0 dzięki Microchip

Mowa dokładnie o Switchtec PFX PCIe 5.0, czyli przełączniku obsługującym nowy standard, który otwiera większe możliwości pod kątem analizowania danych, jazdy autonomicznej, czy diagnostyki medycznej. Mowa nie o delikatnym zwrocie wydajności, a w rzeczywistości aż podwojeniu wydajność połączeń międzysieciowych.

Czytaj też: Philips przedstawia monitor 243B1JH z Windows Hello i USB-C
Czytaj też: Tak wygląda Intel Xeon „Sapphire Rapids” LGA4677-X
Czytaj też: Procesory Intel Core H35 są już dostępne w laptopach

Tak jak PCIe 4.0 podwoiło transfer do 16 GT/s względem ciągle powszechnego PCIe 3.0, tak PCIe 5.0 podwoiło możliwości do 32 GT/s. Dzięki temu teraz dzięki Switchtec PFX PCIe 5.0 firma Microchip oferuje najszerszą w branży ofertę rozwiązań infrastrukturalnych PCIe Gen 5 o najniższych opóźnieniach i pełnej interoperacyjności”.

Czytaj też: Zalman prezentuje wyjątkową obudowę Z-MACHINE 500
Czytaj też: Kosztujące krocie głośniki Devialet Phantom I na 2021 rok
Czytaj też:
Intel odbija się na rynku procesorów

Rodzina przełączników Switchtec PFX PCIe 5.0 obejmuje przełączniki o wysokich możliwościach i wysokiej niezawodności, obsługujące od 28 do 100 linii i do 48 NTB. To ważne, jako że przy szybkości transmisji danych PCIe 5.0 wynoszącej 32 GT/s integralność sygnału i złożone topologie systemu stanowią poważne wyzwanie.