Reklama
aplikuj.pl

Pierwsze podrygi PCIe 5.0 na rynku. Oto Switchtec PFX od Microchip

Pierwsze podrygi PCIe 5.0 na rynku, Switchtec PFX od Microchip

Rynek konsumencki powoli przyzwyczaja się do obecności PCIe 4.0, a tu proszę, firma Microchip sprawiła, że już teraz zauważamy pierwsze podrygi PCIe 5.0.

Pierwsze podrygi PCIe 5.0 dzięki Microchip

Mowa dokładnie o Switchtec PFX PCIe 5.0, czyli przełączniku obsługującym nowy standard, który otwiera większe możliwości pod kątem analizowania danych, jazdy autonomicznej, czy diagnostyki medycznej. Mowa nie o delikatnym zwrocie wydajności, a w rzeczywistości aż podwojeniu wydajność połączeń międzysieciowych.

Czytaj też: Philips przedstawia monitor 243B1JH z Windows Hello i USB-C
Czytaj też: Tak wygląda Intel Xeon „Sapphire Rapids” LGA4677-X
Czytaj też: Procesory Intel Core H35 są już dostępne w laptopach

Tak jak PCIe 4.0 podwoiło transfer do 16 GT/s względem ciągle powszechnego PCIe 3.0, tak PCIe 5.0 podwoiło możliwości do 32 GT/s. Dzięki temu teraz dzięki Switchtec PFX PCIe 5.0 firma Microchip oferuje najszerszą w branży ofertę rozwiązań infrastrukturalnych PCIe Gen 5 o najniższych opóźnieniach i pełnej interoperacyjności”.

Czytaj też: Zalman prezentuje wyjątkową obudowę Z-MACHINE 500
Czytaj też: Kosztujące krocie głośniki Devialet Phantom I na 2021 rok
Czytaj też:
Intel odbija się na rynku procesorów

Rodzina przełączników Switchtec PFX PCIe 5.0 obejmuje przełączniki o wysokich możliwościach i wysokiej niezawodności, obsługujące od 28 do 100 linii i do 48 NTB. To ważne, jako że przy szybkości transmisji danych PCIe 5.0 wynoszącej 32 GT/s integralność sygnału i złożone topologie systemu stanowią poważne wyzwanie.