WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Pierwsze rendery Mad Box i zapowiedź ogromnej wydajności

Kilka dni temu informowaliśmy Was o nowej konsoli na miarę PlayStation oraz Xbox od Slightly Mad Studios, a już dziś CEO firmy, Ian Bell opublikował pierwsze rendery Mad Box, zapowiadając ogromną wydajność.

Trzeba przyznać, że Mad Box zapowiada się na coś, co wręcz powstaje z myślą o hardcorowych graczach. Krzykliwy design ma wprawdzie zostać stonowany przed premierą, ale i tak ewidentnie czerpie garściami z dzisiejszego nurtu, w którym to górują światełka i odważne kształty. To zdecydowanie nie sprzęt wpisujący się w elegancki wystrój salonu swoim minimalizmem, a coś, co powinno znaleźć się na biurku gracza. To oczywiście tylko wczesny render koncepcyjny, co widać głównie w pieczołowitości, z jaką Slighty Mad Studios potraktowało przedni szklany panel, zamazując tamtejsze komponenty. To właśnie ze względu na konstrukcję Mad Boxa wielu uważa, że bliżej mu do składanego PCta, niż konsoli.

Obecnie firma prowadzi rozmowy z AMD oraz NVIDIA, dlatego też trudno spekulować nad finalną specyfikacją, która nie została jeszcze ujawniona. Jeśli jednak wierzyć CEO firmy, na pokładzie Mad Boxa znajdzie się naprawdę solidny sprzęt, który zaoferuje praktycznie nadmierną ilość mocy i to w rozsądnej cenie. Przykładem tego ma być możliwość uruchamiania gier VR w 180 FPS, czyli 90 FPS na jedno oko. Co ciekawe, wcześniej była mowa o łącznie 120 FPS.

Czytaj też: Nowa generacja szykuje się fascynująco – konsola od autorów Project Cars!

Źródło: Wccftech