WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Pierwsze w historii 32 GB moduły DDR4

Nie trzeba było długo czekać, aby producenci wzięli w swoje ręce zapowiedź nowości w postaci DC DIMM. Pierwsze w historii 32 GB moduły DDR4 niestworzone zgodnie ze standardem JEDEC zapowiedział właśnie Zadak 511.

Zdecydowanie nie jest to jeden z najbardziej znanych na naszym rynku producentów, ale istnieje nad nim od kilku ładnych lat. Może właśnie tym produktem firma utrze się w naszej pamięci na dobre? Zapowiedział bowiem moduły Zadak Shield Aura2 RGB o taktowaniu 3200 MHz, napięciu 1,35 V i opóźnieniach CL14-14-14-34. Te wartości mogą być kartą przetargową w pojedynku z Samsungiem, który zapowiedział ostatnio technologię DIMM 32 GB. Tak to już jest, że im bardziej upakowane na układzie pamięci komórki, tym ich wydajność spada… a pojemność naturalnie rośnie.

Niestety Zadak 511 nie ujawnił szczegółów na temat konstrukcji (a nawet daty premiery oraz wyceny), ale możemy się spodziewać, że na pokładzie 32 GB modułu Zadak Shield Aura2 RGB znajdą się 16 GB zestawy kości pamięci na dwóch stronach. Prawdopodobnie z lewej i prawej, a nie z tyłu i przodu, na co wskazuje spora wysokość produktu. Może to powodować problemy z szerokimi radiatorami w chłodzeniach powietrznych, ale i tak umożliwi to klientom wyposażenie się w aż 64 GB pamięci operacyjnej w konfiguracji dual-channel. Takie udogodnienie będzie zapewne możliwe wyłącznie na płytach ASUSa.

Dwa razy więcej pamięci RAM w modułach DC DIMM

Źródło: Wccftech
Zdjęcia:  Wccftech