WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Pierwsze wystąpienie modelu Mercedes Klasy C 2022 na Nurburgring

Jednym z nadchodzących i dopieszczanych przed rynkowym debiutem Mercedesów jest Klasa C z oznaczeniem W206, którego wersja na 2022 rok modelowy trafiła na tor Nurburgring.

Rywal dla BMW serii 3 pojawił się właśnie na kilku zdjęciach szpiegowskich (via Motor1) w solidnie zamaskowanym wydaniu, który wchodził w zakręty z niebywałym opanowaniem. Jednoznacznie wskazuje to na konkretną wydajność i układ sterowniczy.

Mówiąc o wydajności, nadchodzący C63 będzie miał wiele opcji silnika do wyboru. Oczekuje się, że czterocylindrowe jednostki powrócą do oferty, a w tym opcja z silnikiem wysokoprężnym. Dostępna będzie również ponoć całkowicie nowa generacja sześciocylindrowych silników, zarówno benzynowych, jak i diesla.

Ten kompaktowy sedan bazuje na zmienionej platformie MRA, dlatego też spodziewamy się różnych hybrydowych układów napędowych typu plug-in i technologii łagodnej hybrydy. Idąc dalej, Klasa C na 2022 rok otrzyma zapewne przednie zawieszenie z podwójnymi wahaczami w połączeniu z tylnym zawieszeniem wielowahaczowym. Adaptacyjne amortyzatory są również oczekiwane w najdroższych wykończeniach.