WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Pierwszy elektryczny samochód Cadillaca nie jest wcale odległy

Według najnowszych wiadomości (via Insideevs), prezes Cadillaca, Steve Carlisle, powiedział w poniedziałek swoim dealerom, że pierwszy elektryczny model marki zostanie zaprezentowany już w kwietniu.

Ta zapowiedź jest niczym grom z jasnego nieba i niestety jedyne, co wiemy w tej chwili na ten temat, to jego nadwozie. Dokładniej mówiąc, będzie to „średniej wielkości crossover” z napędem elektrycznym, który zaczerpnie mocy z ogniw akumulatorowych.

Warto z kolei przypomnieć styczeń 2019 roku, kiedy to ogłoszono, że Cadillac będzie mógł być liderem elektryfikacji wśród marek zależnych General Motors. Dziś jednak luksusowa marka Cadillac sprzedaje tylko pojazdy z tradycyjnymi silnikami, mając całkiem młody skład (najstarszy model to XT4, wprowadzony na rynek nieco ponad rok temu).

Powyżej widzimy jednak pierwszy elektryczny podryg marki. Na zdjęciu widnieje bowiem wspomniany crossover, który zmaterializuje się na rynku w ciągu kilku tygodni.

Jak powiedział prezes firmy dla Automotive News:

Cadillac żyje w dwóch światach – teraźniejszości spalania wewnętrznego i przyszłości elektrycznej. Wkraczamy w tę dekadę jako marka silników spalinowych. Na wyjściu chcemy pozycjonować się jako marka akumulatorowo-elektryczna, więc musimy zarządzać obydwoma jednocześnie.