Reklama
aplikuj.pl

LiFiMAX Tab, to pierwszy tablet z Androidem z Li-Fi

LiFiMAX Tab, pierwszy tablet z Androidem z Li-Fi

Firma Oledcomm zaprezentowała na targach CES 2022 pierwszy tablet z Androidem z Li-Fi, czyli specjalnym rodzajem łączności, wykorzystujący do transmisji danych nie łączność radiową, a światło.

Oledcomm zaprezentowała pierwszy na świecie tablet z Androidem z Li-Fi

Łączność Li-Fi (Light Fidelity) nie jest nowa. Opracowano ją na początku lat 10. obecnego wieku, ale nigdy nie przebiła się za bardzo do mainstreamu, choć ma swoje zalety. Przede wszystkim to, że postawienie na Li-Fi, a nie Wi-Fi sprawia, że łączność przestaje być problematyczna w obszarach wrażliwych na elektromagnetyczne sygnały. Wprawdzie obie technologie wykorzystują promieniowanie elektromagnetyczne, ale Li-Fi bazuje nie na falach radiowych, a świetle widzialnym. Wszystko to jest realizowane poprzez modulację sygnałów świetlnych, co jednak nie jest widoczne dla człowieka.

Tablet pozwala wszystkim członkom rodziny łączyć się z Internetem za pomocą niewidzialnego światła, zapewniając solidne, stabilne, wolne od częstotliwości radiowych połączenie z sygnałem, którego nie można przechwycić poza pomieszczeniem. LiFiMAX Tab jest idealny do użytku w biurze domowym, dla rodziców i dzieci w domu lub w szkole.

Z Li-Fi skorzystano przy projekcie LiFiMAX Tab, czyli tabletu z systemem Android, którego napędza Mediatek MTK6762 i 4 GB pamięci RAM. Jest chroniony silikonową obudową, która ma w sobie antenę fotonową, umożliwiającą osiągnięcie transferu na poziomie 150 Mb/s przy wsparciu szyfrowania AES 128-bit. Korzystanie z niego wymaga oczywiście zainstalowania nadajników Li-Fi w domach, które firma Oledcomm również produkuje.

Czytaj też: Najbardziej szczegółowe zdjęcie dzieła sztuki. Aż 717 miliardów pikseli do przejrzenia

LiFiMAX Tab zasila 8000-mAh akumulator, który doczekał się też 6000 mAh ogniwa towarzyszącego, odpowiadającego za zasilanie właśnie zintegrowanego modułu Li-Fi. Do sprzedaży ten tablet ma trafić w lutym za 400 euro.