WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Pista Spider to najmocniejszy kabriolet od Ferrari

Podczas tegorocznej imprezy 2018 Concours d’Elegance na Pebble Beach Ferrari zorganizowało światową premierę nowego samochodu Pista Spider. Ten kabriolet może pochwalić się nie tylko nienagannym wyglądem, ale również potężnym silnikiem V8.

Niestety w grę nie wchodzi jakiś innowacyjny pomysł na kabriolet, ale coś wzorowanego na modelu 488 Pista. Sam model Pista Spider jest pięćdziesiątym kabrioletem wykonanym przez Ferrari, więc nic w tym dziwnego, że pod jego maską znalazła się najpotężniejsza V8, jaką firma kiedykolwiek wyprodukowała. Ten silnik wzbogacony dwoma turbosprężarkami może pochwalić się mocą 720 koni mechanicznych i przyśpieszeniem do setki w 2,8 sekundy. Jego maksymalną prędkość wyznaczono na 340 km/h.

Sam samochód prezentuje się wyśmienicie, a jego bryła została skonstruowana tak, aby zapewniać jak najlepszą aerodynamikę i wyścigowy charakter. Ferrari twierdzi, że przy otwartym dachu silnik brzmi jak cudo, a nowy układ kontroli dynamiki bocznej jest dostosowany tak, aby zapewniać zoptymalizowane przyspieszenie, hamowanie i obsługę. Firma nie ujawniła jeszcze szczegółów na temat dostępności i ceny modelu Pista Spider. Jednak cena jego poprzednika (488 PISTA) zaczyna się od 350000$, więc niższej ceny z pewnością nie możemy oczekiwać.

Ten model Bugatti Chiron został w całości wykonany z Lego Technic

Źródło: Newatlas
Zdjęcia: Ferrari