WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Na piwie w USA znajdzie się informacja o ilości kalorii

Na piwie w USA znajdzie się informacja o ilości kalorii

Przemysł piwowarski w USA dostał właśnie nowe wytyczne. Jedne z nich dotyczą umieszczania ilości kalorii na butelkach. Niektóre z firm będą informowały także o innych wartościach odżywczych. Jednakże z tymi wytycznymi zgodziło się 80% firm.

Amerykanie od dawna sprawdzają wiele produktów w poszukiwaniu informacji o ilości kalorii. Do tej pory jednak takiej informacji nie dało się znaleźć na produktach alkoholowych. Osoby odchudzające się a lubiące piwko chcą wybierać produkt ten najmniej kaloryczny. Michael Jacobson, przewodniczący Center for Science in the Public Interest, komentuje:

Alkohol może być źródłem kalorii dla wielu Amerykanów, a brak oznakowania na puszkach i butelkach nie pomaga w jego unikaniu. Konsumenci mają prawo wiedzieć co jest w piwie tak samo jak czy jest ono korzenne.

Informacje dotyczące ilości kalorii mają pojawić się w przypadku niektórych piw niezwłocznie, a producenci mają zacząć to przestrzegać do 2020 roku. A jak Wy myślicie- w Polsce też należało by wprowadzić coś takiego?

Źródło: http://www.livescience.com/; Zdjęcie: Tripel Karmeliet via photopin (license)