Przed prawie dwoma tygodniami AMD wreszcie ujawniło swoje nowe karty graficzne, które zapowiadają się (jak to zresztą zawsze przy, no… zapowiedziach) na dobre propozycje, ale nadal niezagrażające najwyższemu segmentowi. Niestety wygląda na to, że jeden z wariantów karty, specjalny i wyjątkowy, bo limitowany rocznicowy Radeon RX 5700 XT nie będzie dostępny w Europie. 

Czytaj też: Ceny kart GeForce RTX SUPER spełniają wcześniejsze nadzieje

Znany dokładnie pod nazwą AMD Radeon RX 5700 XT 50th Anniversary Edition nie jest wprawdzie znacznie bardziej wydajny od 5700 XT, ale przy braku dodatkowych rdzeni i wyższych o 75 MHz zegarach wyciągnął te 105/110% wydajności. Jest jednak modelem przeznaczonym raczej do moderskich buildów dla fanów AMD, dzięki swojej wyjątkowości i nie czarno-czerownym, a czarno-złotym wydaniu. Wszystko to za 50$ więcej, czyli 499$, za które otrzymujemy wydajniejszy model od RTX 2070.

Niestety jeśli ostrzyliście ząbki na tę rocznicową kartę, to muszę Was rozczarować. Ten wariant Radeon RX 5700 XT nie będzie dostępny oficjalnie w Europie (Oceanii oraz Afryce). Wcale nie oznacza to, że rąk na tej karcie nie położy żaden Polak – wystarczy bowiem, że zamówi ją sobie zza oceanu. Jednak i tak nie jest to zbyt fajny ruch po stronie AMD.

Czytaj też: Dodatki do Cyberpunka 2077 to jeden z tematów w CD Projekt Red

Źródło: Videocardz

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej