WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Ceny kart GeForce RTX SUPER spełniają wcześniejsze nadzieje

Niestety nadal bazujemy wyłącznie na przeciekach, ale jako że te sprawdzały się wcześniej u dwóch źródeł, to szansę na prawdopodobieństwo tych jest równie wysokie. A więc? Rzućmy okiem na to, co ma do powiedzenia serwis Wccftech, wspominając o ceny kart GeForce RTX SUPER.

Czytaj też: Dodatki do Cyberpunka 2077 to jeden z tematów w CD Projekt Red

O nich pisaliśmy Wam już wcześniej, więc wszelkie szczegóły (pierwsze ujawnienie) oraz domniemaną specyfikację znajdziecie kolejno tu i tutaj. Ja skupię się tym razem na ujawnionych właśnie cenach, które mogą nas zachwycić, o ile okażą się prawdziwe. Należy jednak pamiętać, że w grę wchodzi MSRP, czyli sugerowana cena producenta, którą partnerzy Nvidii (np. Gigabyte, czy ASUS) mogą dowolnie zmieniać zależnie od wkładu pracy w niereferencyjne modele. A oto same ceny:

Ewidentnie wyróżnia się tutaj model GeForce RTX 2080 Ti SUPER – crème de la crème całej nowej serii, który ma wznieść poziom wydajności konsumenckich kart graficznych jeszcze wyżej. Cena to przynajmniej sugeruje, bo informacji co do jego specyfikacji nadal nie otrzymaliśmy, choć na tle innych modeli możemy wyciągnąć kilka sugestii.

Najlepiej z tego zbiorku wyglądają modele RTX 2080 SUPER i RTX 2070 SUPER, które mają kosztować tyle samo, co ich poprzednicy (a przynajmniej w wersji rdzeniowej „A”). To ważne, zważywszy na to, że następcy dostępnych teraz modeli mają znacząco podnieść wydajność. Jak jednak będzie w rzeczywistości? Nie wiemy i będziemy musieli poczekać aż do premiery i testów. Ta ma odbyć się albo jutro (21 czerwca), albo w przeciągu następnych tygodni.

Czytaj też: TSMC oficjalnie rozpoczęła prace nad 2 nm procesem produkcyjnym

Źródło: Wccftech