WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Plany Intela w związku z procesorami na rynek konsumencki

Po wielu przeciekach nadszedł wreszcie czas na coś oficjalnego. Tym razem serwis XFastest dokopał się do najnowszych slajdów z prezentacji Intela, które wskazują na plany firmy w przypadku procesorów Intel Core i odświeżenia serii Basin Falls.

Wczoraj mogliście trafić na informację, według której przedstawiciel 9. generacji miał zadebiutować dopiero za rok. Okazało się jednak, że to fałszywa wieść spowodowana przestarzałym zdjęciem. Następnie pojawiła się wiadomość o tym, że wejdzie na rynek jeszcze w trzecim kwartale… a teraz najnowszy przeciek sugeruje, że i9-9900K odbębni swoją premierę w październiku bieżącego roku. Wraz z nim na rynek trafi również i7-9700K, i5-9600K oraz i5-9400. Więcej informacji na temat tych procesorów oraz ich specyfikacji znajdziecie tutaj. Jeden ze slajdów potwierdził ponadto, że Intel zachowa wsteczną kompatybilność z chipsetami 8. generacji Intel Core. Warto również zauważyć, że już w I kwartale 2019 roku czekają nas kolejne premiery nowych układów.

Czytaj też: Intel Core i9-9900K przetestowany w teście 3DMark

Na sam deser pozostała nam wiadomość o propozycji Intela na segment HEDT. Mowa o odświeżeniu serii Basin Falls, która będzie bazować na następcy mikroarchitektury Skylake-X, czyli Cascade Lake X.

Źródło: Videocardz 
Zdjęcia: XFastest