WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Plany Nintendo – nowe Switche oraz rezygnacja z rynku urządzeń zdrowotnych

Poznaliśmy plany Nintendo na przyszłość firmy. Czego się spodziewać po japońskiej korporacji?

Nintendo zawsze ma swój pomysł na biznes. I zawsze jest to coś innego niż robią inni. Microsoft i Sony tworzą potężne konsole? Nintendo wypuszcza słaby sprzęt. Konkurencja porzuca rynek przenośnych urządzeń – Ninny tworzy nową przenośną konsolkę. Inni tworzą na smartfony tylko aplikacje dla swoich konsol – Nintendo wypuszcza nowe gry, które są ekskluzywne dla smartfonów i tabletów.

Czytaj też: Fortnite i PUBG z prawną blokadą w Iraku

Tam gdzie inni widzą wtopę i widmo bankructwa, Nintendo wskakuje z całą mocą i jakimś cudem odnosi sukces. Czy firma ma tak oddanych fanów co kupią wszystko? A może to po prostu doskonała jakość najnowszych produktów sprawia, że firma stanęła na nogi po chłodno przyjętym Wii U? W ich grach liczy się rozgrywka, a gdy za jej mechaniki odpowiadają pracownicy Nintendo – możemy być pewni, że otrzymamy coś najwyższej jakości.

Być może dlatego zrezygnowano z rynku smart-urządzeń zdrowotnych. Firma jeszcze w 2015 roku zapowiadała, że stworzy własną wersję urządzenia w stylu Apple Watch czy FitBit. Ich pomysł miał zakładać, że nie będzie to sprzęt noszony stale na ręce, a magia które płynie z ich gier zawita również do tego urządzenia dzięki czemu wszyscy je pokochają. Produkcję wstrzymano w 2016 roku i jak się dzisiaj dowiedzieliśmy – w grudniu 2018 roku całkowicie zrezygnowano z produkcji tego urządzenia.

Okazuje się jednak, że firma nie zrezygnowała za to z produkcji nowych wersji Switchy. Pojawiły się jednak drobne komplikacje, które sprawiły, że była potrzeba oddalenia trochę planów. Pierwsza wersja nowego Switcha to model mniejszy, tańszy i „bardziej przenośny”. Sprzęt ma jednak wciąż dać się podłączyć do telewizora i wkrótce powinniśmy móc go zobaczyć.

Drugi Switch to model mocniejszy od podstawowego modelu. Szczegółów wciąż nie znamy, ale okazuje się, że nastąpiły jakieś problemy z produkcją. Przez to premiera tego urządzenia została przeniesiona na dalszy plan i w tej chwili nie wiadomo kiedy się ono pojawi.

Czytaj też: Średniowieczna bijatyka Mordhau z datą premiery

Źródło: kotaku.com