WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Średniowieczna bijatyka Mordhau z datą premiery

Niezależne studio Triternion ukończyło właśnie produkcję swojej pierwszej gry, jaką jest Mordhau, ogłaszając dumnie jej premierę w sklepie Steam. Premiera? Wkrótce, bo już 29 kwietnia, a sama cena produkcji ma sięgać 30$.

Mordhau zaczynał swoją przygodę w growym półświatku już w zeszłym roku, jako niezależna produkcja od Triternion, której ufundowaniem zajęła się społeczność na Kickstarterze, gdzie 4375 fundatorów wpłaciło na jej rozwój prawie 300 tysięcy dolców. Jak czytamy w oficjalnym opisie na stronie gry. „Mordhau to pierwszoosobowa sieciowa gra akcji osadzona w średniowieczu. Stwórz własnego najemnika, walcz w brutalnych bitwach gdzie doświadczysz szybką walkę, oblężeń zamków, szarży kawalerii oraz wiele więcej!”

Innymi słowy, znacznie bardziej zaawansowana i lepsza produkcja w stylu Chivalry: Medieval Warfare, w której mogą rozegrać się bitwy nawet z udziałem 64 graczy. Nie zabraknie tradycyjnych trybów, wśród których nie można było pominąć Battle Royale, trybu offline do poćwiczenia swojej szermierki, czy kooperacji „przeciwko hordom przeciwników” SI. Mamy też dostać masę broni zarówno wręcz, jak i dystansowej, bitewnych gadżetów i rozbudowanego menu personalizacji postaci.

Jednak tym, co w Mordhau ma być najważniejsze i wręcz musi być, jest sam system walki. Twórcy twierdzą, że ta jest intuicyjna, ale jedyne, o co powinni się postarać, to o jej naciągany realizm i zaawansowanie w formie systemu „easy-to-learn hard-to-master”. Ten został świetnie oddany w Chivalry: Medieval Warfare, choć znajdą się w nim takie rodzynki, jak niemożliwe wyginanie swojego ciała.

Czytaj też: Kolejna darmowa gra na Epic Games Store i zapowiedź kolejnej

Źródło: Steam