Reklama

Poznaliśmy plany produkcji procesorów Intela w TSMC

produkcja procesorów Intela w TSMC, Intel i TSMC, procesory Intela od TSMC

W swoim ogłoszeniu prasowym raport TrendForce podrzucił nam taką ilość informacji, że dzięki nim poznaliśmy plany produkcji procesorów Intela w TSMC.

Produkcja procesorów Intela w TSMC

Według dochodzenia serwisu, fabryki TSMC będą masowo produkować podstawowe, średnie i wysokiej klasy procesory Intela nowej generacji w swoich węzłach procesowych 5nm i 3nm. W rzeczywistości Intel już wcześniej ogłosił zalecenie produkcji części swoich chipów odlewniom trzecim, ale teraz wiemy, jaka „część” wchodzi w grę.

Czytaj też: MSI wprowadza Resizable-BAR na starsze płyty
Czytaj też: Nowy Asus ZenBook Duo oraz przystępny cenowo TUF Dash F15
Czytaj też: Roboty iRobot Roomba i3 trafiają na polski rynek

Po produkcji Alder Lake w drugiej połowie 2021 roku TSMC stanie się dla Intela głównym partnerem, odpowiadającym za masową produkcję jego procesorów nowej generacji. Pierwszymi mają być układy Intel Core i3 wyprodukowane w 5 nm, które mogą wpłynąć na rynku dopiero w późniejszych miesiącach 2022 roku, podczas gdy procesory Alder Lake wykorzystają proces 10 nm Enhanced SuperFin.

Czytaj też: NVIDIA Resizable-BAR, czyli odpowiedz na SAM AMD
Czytaj też: Asus prezentuje monitor ROG Swift PG279QM
Czytaj też:
MSI wypuszcza karty RTX 3000 SeaHawk X

Po Alder Lake TSMC zajmie się ich następcami na bazie 3 nm procesu technologicznego, ale nie wiemy, czy w grę wejdą procesory mobilne, desktopowe, czy te i te.