WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Platforma testowa Corvette C8 korzystała z skrzyni biegów Porsche

Wygląda na to, że tą pierwszą, pierwszą, pierwszą, pierwszą wersję samochodu Corvette C8 2020, której wersję Stingray już opisywaliśmy, widzieliśmy przed czterema latami. Mowa rzecz jasna o niczym innym, jak prototypie testowym, od którego odsuwało General Motors przez lata. 

Czytaj też: Corvette z silnikiem pośrodku widzieliśmy ponad 30 lat temu

Ostatnio serwis Popular Mechanics miał okazję obejrzeć ten prototyp zwany Blackjack. Ten wygląda wręcz groźnie z ogromnymi błotnikami i tyłem, który przypomina “pakę” pickupa z wielkim skrzydłem. Pod nią kryje się jednak nic innego, jak montowany pośrodku osi silnik, który zaskoczył wszystkich w nowej Corvette. Chociaż sami widzimy, jak wiele elementów przedostało się do finalnej wersji, to dziennikarze doszukali się kilku ciekawych elementów w tym prototypie, a mianowicie skrzyni biegów.

Ta była niczym innym, jak transmisją PDK, którą używa Porsche. Zespół odpowiadający za stworzenie nowej Corvetty nie oszalał, a tak naprawdę wykazał się świetną pomysłowością. Napęd samochodu nie był przecież zbliżony do ostatecznego, ale zespół wiedział, że chce wysokiej prędkości i wygody oferowanej przez skrzynię z podwójnym sprzęgłem. Dosyć uniwersalna PDK sprawdziła się tam świetnie, ale finalnie postawiono na skrzynię DCT od Tremec.

Czytaj też: Corvette C8 Stingray 2020 będzie wyjątkowy na tle poprzedników

Źródło: Road and Track