Reklama
aplikuj.pl

Wydrukowane w 3D platformy pedał z tytanu Titanum MyTi obiecują wiele

platformy pedał z tytanu, Titanum MyTi

Tytan wprawdzie już nie raz wystąpił na rynku rowerów, ale cena wykonanych z niego elementów przytłacza. Potwierdzają to nawet te wydrukowane w 3D platformy pedał z tytanu, szukające szczęścia w kampanii na Kickstarterze.

Titanum MyTi, jako platformy pedał z tytanu

Wyprodukowany przez niemiecki startup Titanum, każdy pedał MyTi ma tytanowy korpus Ti6Al4V, który jest wydrukowany w 3D w ramach procesu spiekania jako jeden element. Jak widzicie na zdjęciach, nie są to te typowe platformy pedał, a te zatrzaskowe, które w połączeniu z odpowiednim butem, zatrzaskują stopę rowerzysty na sobie.

Czytaj też: Ten elektryczny rower aż krzyczy, że jest wyjątkowy. Poznajcie Eidolon BR-RTS

W przeciwieństwie do większości pedałów bez zatrzasków, które zawierają sprężynę śrubową w swoim mechanizmie, MyTi są wyposażone w sprężynę płytkową, co zwiększa wytrzymałość i pozwala zmniejszyć rozmiar do 7,8 mm oraz wagę. Oferują przy tym 6-stopniowy luz po zatrzaśnięciu i oczywiście szalenie niską wagę.

Czytaj też: Rzućcie okiem na przytłaczające ceną elektryczne rowery górskie Specialized Levo

Są dostępne w wersji MyTi Ultra za 277 euro, która jest wyposażona w tytanowe osie z uszczelnionymi łożyskami igiełkowymi oraz wersji MiTy R z osiami stalowymi za 247 euro.