Reklama
aplikuj.pl

Ten elektryczny rower aż krzyczy, że jest wyjątkowy. Poznajcie Eidolon BR-RTS

elektryczny rower Eidolon BR-RTS, elektryczny rowerm Eidolon BR-RTS, elektryczny rower Eidolon

Firma Ryuger Bikes  z Australii Zachodniej zapowiedziała przykuwający wzrok elektryczny rower Eidolon BR-RTS 2021, który wbrew swojemu wyglądowi, waży zaledwie 19 kg.

Elektryczny rower Eidolon BR-RTS

Eidolon BR-RTS to super-aerodynamiczny monocoque (jego rama jest jednoczęściowa) z włókna węglowego z pełnym zawieszeniem i lekkimi ambicjami terenowymi. Jego arcyważną częścią jest dbałość o odważne, aerodynamiczne kształty przy zachowaniu niskiej wagi za sprawą włókna węglowego, które jest wszechobecne.

Czytaj też: Opony rowerowe Melt sięgną po technologię NASA

Za napęd odpowiada ograniczony do 250 W silnik elektryczny Shimano Steps e8000, rozpędzający rower do 25 km/h poprzez trzystopniowe wspomaganie i oferujący do 70 Nm momentu obrotowego. Za zasilanie odpowiada 504 Wh akumulator, a o system hamowania zadbała sama firma, stawiając na własny system podwójnych hamulców hydraulicznych z przodu.

Czytaj też: Elektryczny rower z dwoma silnikami. Oto Defender S Pro od EUNORAU

Elegancka rama Eidolona została stworzona przy użyciu „rewolucyjnego” procesu produkcyjnego, a sama w sobie jest skonfigurowana z myślą albo o 29-calowych kołach ulicznych, albo zestawu 26-calowych grubych felg. Ceny i dostępność pozostają na ten moment nieznane.