WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Po godzinach

Płatności mobilne w Polsce

Badanie Digital Payments Study 2017 pokazuje, że bankowość mobilna w Polsce jest bardzo powszechna i korzysta z niej 67% Polaków, co jest większym procentem niż średnia w Europie. Badanie zostało przeprowadzone przez Visę.

Średnio 63% osób w Europie sprawdza stan konta i korzysta z aplikacji bankowych poprzez urządzenia mobilne. Tak jak już wspomniałem, jest to o 4 punkty procentowe mniej niż w Polsce. Także 69% osób korzystało z portfela elektronicznego (choćby PayPal) i wartość ta wzrosła o 6 punktów procentowych w stosunku do poprzedniego roku. Połowa osób w Polsce wykonuje także zakupy mobilne, zamiast robić to samo na komputerach. Także 52% Polaków korzysta ze smartfonów czy tabletów do opłacania rachunków.

Zmniejszyły się także obawy dotyczące bezpieczeństwa – aktualnie ma je 59% Polaków. Naruszeń prywatności boi się 54% osób. Jak sami widzicie, rozwój płatności mobilnych w Polsce jest bardzo duży. Są to kolejne statystyki pokazujące, że Polacy są bardziej rozwiniętym pod tym względem narodem niż reszta Europy.

Źródło: Materiały prasowe